usb sorunum var lütfen yardım.:(:(:(

HPQ-User
29-09-2009, 16:40   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ayaz sormuş:
usb taktıgım zaman gormüyo.. ama aygıt yöneticisinde usb'nin adı gorunuyo yanında sarı renkte soru işareti var guncelle dıyorum bu aygıt duzgun yuklenmedı falan dıyo regeditte usb yazan kısmı buldum oralara kadar gıttım kurcaladım araştırdım ama ne denediysem olmadı bu ana kartımla ilgili asusun sitesinden sürücüde indirdim s3usb diye onuda cıft tıklıyorum kayıt defterıne basarıyla yuklendı dıyo ama yıne yok madem gormuyo aygıt yonetıcısınde adı cıkmasın ha adı cıkıyosada bellegımı acsın nalet pc :(:(:(:( bi yardım ya allah rızası için tşk ederim kolay gelsin.. bu arada kullandıgım usb cruzer micro onunda sürücülerini indirip kurmaya çalıştım oylede olmadı...yani adı cıkar ama neden gormez bunu nıye yapar ne eksık bu pcde ????

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
fazla bi bilgim yokki :(

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; InfoPath.2; .NET CLR 3.0.04506.30)

OSMAN BAĞÇEVAN
29-09-2009, 23:27   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

1.Flash Diskiniz Büyük ihtimalle Bozulmuş olabilir Ama siz En günccel Olan driveri yükleyin bi Öyle deneyin..
2.belkide kasanızda bulunana usb girişinde sorun vardır.
3.kasanın arkasında usb çıkışlarını deneyin.ü
4.bilgisayarıma sağa tııkla özellikler aygıt yönetiye gir ordan soruişareti olan aygıtları kaldır yani sil sonra makineyi restart yap kendiotomatik algılayacaktır bu çoğunlukla elektrik gitmelerinde olabilenbir durum
5.bios güncel olmadığından bu sorun ortaya çıkabiliyor..

6.Yine çalışmazsa sorun anakartınızda demektir. Dahili PCI kartı şeklindeusb dönüştürücüler mevcuttur bunlardan bir tane alıp takmanızgerekebilir.
PCI Kartlar:

+
güç kaynağınız yetersizse bu sorun ortaya çıkabiliyor..

mindmehmet
30-09-2009, 04:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
118 mesaj

launchpad li ise şifre koymuş olabilirsin ya da launchpadi bozulmuş olabilir bir diğer ihtimal eğer aygıt yöneticisinde isim olaraka cruzer diye gözükmüyorsa yanmıştır o da değilse format atman gerekir xp abinin şakakları çoktan beyazlamaya başladı

OSMAN BAĞÇEVAN
30-09-2009, 10:27   |  #4  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

mindmehmet , üstte sölediklerin çok alakasız şeyler..aynı sorunu bende yaşamıştım...format atsada, launchpad ile şifreyi çözsede sorunu zor düzeltir...

mindmehmet
01-10-2009, 02:47   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
118 mesaj

microsoft gold sertifikalı 5 yıldızlı şu programları dene
1) uniblue driverscanner ile driverlarını güncelle
2) uniblue speedupmypc ile sistemi artıklardan ve hurda dosyalardan kurtar
3) uniblue registrybooster ile kayıt defteri arızalarını gider ve defrag yap
sistem kaya gibi sağlam olur tabi antivir in varsa yoksa bunlara gerek yok format at sonra bunları yap