Uygulamaların geleceği...

CHIP Online
19-05-2011, 00:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Mobil cihazlarla hayatımıza giren küçük uygulamaların etkisi büyük oldu. Peki ya geleceğe etkileri?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/uygulamalarin-gelecegi_26429.html

Resimlerle: Apple hakkında bilmediğiniz 10 gerçek!

Özellikle mobil cihazlarla hayatımıza giren küçük uygulamalara, günden güne daha çok cihaz destek veriyor. Apple, Google, Microsoft ve Blackberry mobil cihazları, TV'ler, otomobiller ve hatta buzdolapları, artık bu ufak, becerikli ve genellikle tek bir amaca hizmet eden küçük uygulamaları destekliyorlar.

Küçük uygulamalar, alışık olduğumuz ve DOS günlerinden beri PC'lerimizde kullandığımız uygulamalardan açık bir şekilde farklılar. Peki, küçük uygulamaların geleceği nasıl şekillenecek? Küçük uygulamalar, sadece geçici bir heves mi yoksa boyutlarının aksine, hayatımızdaki etkileri giderek büyüyecek mi?

Kimilerine göre küçük uygulamalar, uygulama anlayışındaki bir devrimden çok, mobil cihazların yapısı gereği tek ve basit bir ihtiyaca cevap veren, küçük boyutlu yazılımların geliştirilmesi ihtiyacı neticesinde doğdular.

Mobil cihazlarla hayatımıza giren, tek bir amaçla geliştirilmiş ve bu doğrultuda uzmanlaşmış uygulamalara olan talep, uygulama mağazaları sayesinde inanılmaz boyutta arttı. Bu talebe cevap veren yazılım geliştiriciler, uygulama mağazalarını kullanarak geliştirdikleri yazılımları kolaylıkla pazarlamaya başlayınca, küçük uygulamalar önemli bir pazar haline geldi.

Çoğu kullanıcıya göre bu gelişme son derece olumlu oldu. Zira birçok ihtiyacı iyi kötü gideren büyük yazılımlar yerine, tek bir ihtiyaca odaklanan uygulamalar, odaklandıkları konuda çok daha başarılı işler çıkarmaya başladılar.

Tüm konu: Uygulamaların geleceği...

İzleyin: iPad 2 için ilk TV reklamı yayınlandı!

Resimlerle: Apple hakkında bilmediğiniz 10 gerçek!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Küçük uygulamaların, masaüstünde aynı başarıyı yakalayacağını düşünüyor musunuz?