Uzaylılarla mı yaşıyoruz?

CHIP Online
28-11-2013, 21:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Aramızda uzaylıların yaşıyor olma ihtimalini hiç düşündünüz mü? Düşünen o kadar çok kişi var ki...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/uzaylilarla-mi-yasiyoruz_43856.html

Resimlerle: Bundan 50 yıl önce uzaylıları nasıl görüyorduk?

Çok uzun zamandır insanların merakını cezbetmeyi başaran uzaylılar sadece bilim kurgu hikayelerinin parçası değil. En azından, tahmin ettiğinizden çok daha fazla insan uzayda bizim dışımızda akıllı canlılar olduğuna inanıyor. Hatta bazıları uzaylıların hiç de uzakta olmadıklarını, yanımızda yani Dünya'da yaşadıklarına inanıyor.


Yapılan çok sayıda anket ve araştırmaya göre her 5 kişiden biri uzaylıların dünyada gizlenmiş veya şekil değiştirmiş olarak yaşadıklarına inanıyor. Erkeklerin kadınlara göre bu düşünceye daha çok inandıkları görülüyor. Araştırmaya göre ankete katılan erkeklerin yüzde 22'si uzaylıların Dünya'da olduklarını söylerken, kadınlarda bu oran yüzde 17 civarında.


Dünya'daki uzaylılar fikrine gençler daha yakın görünüyor. 35 yaş altı katılımcıların yüzde 25'i bu fikre inandığını belirtirken, 35 - 54 yaş arasındaki katılımcılarda oran yüzde 16'ya düşüyor. 55 yaş üzerindekilerin Dünya'daki uzaylılara inanların oranı ise sadece yüzde 11.


Ülkelere göre bakıldığında bu fikre en çok sahip çıkanlar Hintliler. Hintlerin yüzde 45'i uzaylıların aramızda olduğunu düşünüyor. Ardından yüzde 42 ile Çinliler, yüzde 29 ile Japonlar ve yüzde 25 ile Güney Koreliler geliyor Avrupa'da İtalyanların yüzde 25'inin bu fikre yakın olduğu görülürken ABD'de ise oran yüzde 24...

Tüm Konu: Uzaylılarla mı yaşıyoruz?

Resimlerle: Bundan 50 yıl önce uzaylıları nasıl görüyorduk?

Kaynak: www.chip.com.tr