Vagrus - The Riven Realms Hakkında

Penetrator God
29-06-2024, 14:12   |  #1  
Penetrator God avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
49 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2022

Vagrus - The Riven Realms, sıra tabanlı oynanışa sahip strateji odaklı bir RPG'dir. Yüzlerce yıl önce İmparatorluk, Riven Diyarları olarak adlandırılan bölgeyi bölünmez bir güçle yönetiyordu. Ancak imparatorun gücü ve onun iradesine karşı çıkan insanlara karşı işlenen suçlar Tanrıların dikkatinden kaçmadı. Yeryüzüne indiler ve kötülüğün büyüklüğünü görerek çılgına döndüler ve gazapları ülkeyi harap eden büyülü bir tufan başlattı.

Tanrıların aklı başına geldiğinde, yaptıklarından pişman oldular ve ardından ortadan kayboldular. Ancak ölümsüzler tarafından serbest bırakılan büyülü güçler hem insanlarda hem de hayvanlarda korkunç mutasyonlara yol açtı ve benzeri görülmemiş yaratıkların içinden geçtiği gerçeklikte yırtılmalara neden oldu. İmparatorluk ise bu süreçte artık eski ihtişamının bir gölgesi olmasına rağmen hayatta kalmıştır. Oyuna bir Vagrus olarak başlıyoruz. Hala harap ve ölümcül topraklarda kar ve altın arayışı içinde seyahat eden bir kervanın lideriyizdir.

Yıkılan İmparatorlukta mal ve insan taşıyarak ve bazen de paralı asker olarak çalışarak hayatta kalmaya çalışıyoruz. Haritamızdaki yerler en başından beri işaretli değildir bu yüzden onları keşfetmemiz veya diğer gezginlerden konumlarını duymamız gerekiyor. Daha uzun rotalara gidecekseniz, sefer için gerekli malzemeleri unutmamalısınız. Erzak, hayvanlar ve köleler olmadan fazla uzağa gidemeyiz. İnsanlarımızın moraline de dikkat etmeliyiz, aksi takdirde sorun yaşayabiliriz.

Seyahatlerimizin tek bir amacı var o da zengin olmak. Bunu birçok şekilde yapabiliriz. Oyunda, mallara olan mevcut talebi hesaplayan algoritmalar sayesinde çalışan kapsamlı bir ticaret var. Şehirler ve hatta tüm bölgeler, tek tek malların fiyatlarını artıracak veya azaltacak özel efektlerden de etkilenebilir. Oyun ayrıca bize hizmetlerimiz için ödeme yapacak yolcuları taşıma fırsatı da veriyor. Paralı asker olarak çalışmanın ve silahlı çatışmalarda bir servet kazanmanın önünde hiçbir engel yok. Elbette tüm bu yöntemler ayrıca beraber birleştirilebilir.

Yolculuğunuz sırasında çeştli olaylarla karşılaşacaksınız. RPG'lerde olduğu gibi, bu hikayeler bize metin olarak sunulur ve görevimiz en iyi kararları vermek ve seçimlerimizin bizi nereye götüreceğini görmektir. Kervanımız insan gücü olmadan hiçbir şey yapamaz. Yoldaşlar sıradan çalışanlar ve özel karakterler olarak iki kategoriye ayrılmaktadır. Çalışanlar kervanın ilerlemesini sağlar ve bir tür kaynak görevi görür. Bununla birlikte, zaman zaman seferimize benzersiz pasif bonuslar ekleyen veya doğrudan savaşlarda yer alabilen uzmanlarla karşılaşabiliriz.

Savaşlar sıra tabanlıdır. Bu türdeki diğer birçok oyunda olduğu gibi, birimler hamlelerini inisiyatiflerinin yüksekliğine bağlı olarak bir sırayla yaparlar. Çatışmalar sırasında arenada serbestçe hareket etmiyoruz, ancak burada Darkest Dungeon'dan bildiğimiz stratejik bir konumlandırma sistemi kullanılıyor. Hem yoldaşlarımızın hem de düşmanlarımızın konumunu değiştirebiliyoruz, bu da kullanabilecekleri beceriler üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Vagrus - The Riven Realms Ortalama 150 ile 300 saat arası değişebilen bir oynanış sunmaktadır.