Vatandan bilgisayar toplayacağım güvenilir mi???

Malouda15
09-01-2014, 12:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Vatandan daha önce  kasa toplayan arkadaşlarımız olmuştur. Memnun musunuz? Biraz internetten araştırma yaptım. Kullanılmış parça yolluyorlar falan tarzı yorumlar var ne kadarı doğru. Para ve alacağım parçalar hazır ama kafamdaki soru işaretleri :( Birde sadece hafta sonu mu indirim oluyor? yazıyor ya %25 -%20 vs indirimler... hafta içi de oluyor mu. bütün parçaları nakit ödemeyi düşünüyorum..

cmrynr
09-01-2014, 14:29   |  #2  
cmrynr avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
264 mesaj

İndirimler genelde hafta sonu olur çok nadir özel günlere denk gelirse haftaiçi yapılır. Açıkçası ben vatandan çok fazla parça aldım ve daha hiç kullanılmış parçaya denk gelmedim. Bana kalırsa güvenle alışverişini yapabilirsin. İçin rahat etmezse aldığın parçaları orda kontrol et kullanılmış parça çıksa dahi anında değiştirme imkanın olur.

mhmt06
09-01-2014, 15:16   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

bizzat gideceksin kutuların açılmadığından emin olacaksın. ve evine getirip kendin kuracaksın.
orada toplatırsan ve ellerinde ikinci el çalışan parça varsa yüzde yüz kullanırlar.
bu tüm bilgisayarcılar için geçerlidir.

jupiter65
09-01-2014, 17:52   |  #4  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,169 mesaj

Kasa toplayacaksan toptan alışveriş yapan mağazalardan yap. Ben yapabilecekleri en güçlü pc için liste istedim. Hafta sonu indirimi dahil edilmiş total bir rakam verdi. 5.000 lira civarında. Ben araştırdım, Ana kart ekran kartı, işlemci vs. daha yüksek model ve ürün parçalarından oluşan bir pc donanımı çıkardım bir toptancıya. Vatan'ın verdiğinin %70 i kadar tuttu haberin olsun.