Vb.Net 2008 Hesap Makinesi

ServerChange
05-01-2010, 02:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba,
Arkadaşlar öncelikle aranıza yeni katıldığımı belirtmek istiyorum, umarım forumda daimi olurum.
Konuyu uzatmadan sorunuma geçeyim.
Ödevim var birkaç gün içerisinde teslim etmem gereken, ama ne yazıkki vb net hakkında bir şey bilmiyorum.Daha doğrusu bilmemek derken sağda solda bulduğum kodları programa nasıl koyacağımı bilmiyorum bu da birşey bilmemek oluyor zaten.
Ha öğrencisin ve bunları nasıl bilmiyorsun diyecek olursanız okuduğum okul örgün değil dersleri uzaktan takip ediyorum bundan dolayı sıkıntı oluyor.
Her neyse uzatmayayım eğer yardımcı olabilirseniz bilgisi sıfır kardeşinize memnun olurum.
Sorum şu,
Windows'da bulunan hesap makinesi programının benzerini nasıl yapabilirim? Tüm tuşların işlevleri ve çalışma sistemi pc deki hesap makinesi ile aynı olması gerekiyor.

Umarım yardımcı olacak hayırsever arkadaş çıkar.Tekrar belirtiyorum sıfırdan yardım edilmesi lazım kodlar yeterli olmuyor bana programa girip şöyle şöyle yapacaksınız vs gibisinden yardıma ihtiyacım var.

Son Düzenleme: ServerChange ~ 05 Ocak 2010 04:27
ServerChange
05-01-2010, 02:44   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

mcafee23, ilgin için çok sağolasın teşekkür ederim.
İşte sorun şurada kodlar bir şekilde bulunuyor ama bilgim sıfır derecesinde olduğu için yapamıyorum.Misal kare kare nasıl kutucuk yapacağım pc deki hesap makinesinin aynısı olacağı için yani o görünüme nasıl getireceğim vs. ve ardından o görünümü hadi yakaladım diyelim bu kodları nasıl gömeceğim içerisine hiç bir bilgim yok.

AliGren1907
09-02-2010, 20:46   |  #3  
AliGren1907 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
103 mesaj

Butonları ToolBox > Button ile ekleyebilirsin ister sürükleyerek ister çift tıklayarak...

Sayıları yazdığın Kutucukları ise;

Toolbox > TextBox olarak ekleyebilirsin...