...Ve Jelly Bean zirveye oturmayı başardı!

CHIP Online
10-07-2013, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Android'in son iki sürümü olan 4.2 ve 4.2, bir yılı aşkın süredir yapamadığını nihayet başardı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ve- ... -basardi_41418.html

Resimlerle: En iyi 10 Android Jelly Bean'li cep!

Artık yeni bir çağdayız. Ve bu çağ, Google'ın ürettiği son Android sürümünün çoğu Android kullanıcısı tarafından tercih edildiği bir çağ. Oysa ki, bir yılı aşkın süredir Android 4.1 (ve sonrasında gelen 4.2), en yeni sürüm olmasına rağmen Play Store'u kullananların en büyük kısmı hala Gingerbread'i tercih ediyordu.


Resmi "Developers Dashboard"a göre, "Android Jelly Bean" (yani 4.1 ve 4.2) kullanıcılarının oranı %37,9'a ulaşarak "Gingerbread" (Android 2.3) kullanıcıları oranını %34,1 ile ikinci sıraya itti. Bunlar olurken "Ice Cream Sandwich" (Android 4.0) kullanıcıları oranı %23,3 olarak gözüküyor.


Android cephesinde bu durum, daha çok, üreticilerin güncellemeleri çok geç hazır hale getirmeleri sonucunda ortaya çıkıyor. Ama şurası da bir gerçek ki, eski veya yeni kullanıcıların büyük kısmı artık son sürüme geçiş yapmış durumda.


Aslında aynı durum, tüm yazılım dünyası için geçerli. Arayüzler beğenilmediği veya çalışma hızı, şekli gibi durumlar hoşa gitmediği için eski sürümleri kullanmaya devam edenlerde gözle görülür bir düşüş söz konusu. Belki tartışılabilir ama, bize göre rekabet kızıştıkça, yazılım üreticileri "öylesine" geliştirdikleri sürümlerden vazgeçip üzerinde gerçekten çalışılmış yazılımlarla karşımıza çıkmaya başladılar... Bu da, son sürümlerin tercih oranının artmasına yol açan en önemli neden!

Tüm Konu: ...Ve Jelly Bean zirveye oturmayı başardı!

Resimlerle: En iyi 10 Android Jelly Bean'li cep!

Kaynak: www.chip.com.tr