Verbatim 1GB USB SOrunu

emertcan
17-04-2007, 10:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Öncelkle herkese selamlar.Yaklaşık 2-3 hafta önce teknosadan verbatim 1GB usb bellek aldım.Aldığımdan bu yana hiç sorun yaşamadım.Son olarak içine dat. uzantılı bir film atarak arkadaşıma verdim,fakat şimdi pc ler usb i tanımıyorlar.Ne yapmamı önerirsiniz,yardımcı olabilrseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler

KuaforPlus
17-04-2007, 11:01   |  #2  
KuaforPlus avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
223 mesaj

garantisi var teknosaya götürüp servise vermelerini isteyin. En sağlamı bu.

makaryos
17-04-2007, 11:12   |  #3  
Yıllanmış Üye
148 mesaj

diski servise vermeden önce, biçimlendirmeyi deneyin. Uygunsuz kullanım sonucu bir problem oluşmuş olabilir. Eğer biçimlendirme yaptıktan sonra da aynı şeyle karşılaşırsanız o zaman aldığınız yere götürürsünüz..

Son Düzenleme: makaryos ~ 17 Nisan 2007 11:12
Borga-x
17-04-2007, 11:13   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Kesinlikle, çünkü usb'den çıkarırken entegreyi yakmış olabilirsin. Bende de olmuştu. usb'nin gücünü kesmeden çıkarttıgında yanıyor genelde

benersince
17-04-2007, 11:31   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

eger usb bellegini düşürmüşssen  sert bir şekilde bir yre çarpmışsan ...drekt olarak bir çok kez güvenli kaldırdan kaldırmadıysan yuvasından çikarırken sag sola oynatmak suretiyle leyimlerini de kopartmış olabilirsin...içindeki formatın açıkçası bir önemi yok bozulmasının sebebi dat veya başka bir uzantı olamaz

bu tür cihazlar elektriksel ram mantıgıyla çalışırlar ve darbeye karşı dayanısızdırlar ayrıca fazla akıma karşıda bir korumaları yoktur bu nedenden dolayı bozulmuş olabilirler ....eger elektrik arzasından dolayı bozulmuş ise garanti bunu kabül etmiyecektir ..... gerçi bu cihazların tamirininde yapılmadıgını var sayarsak sana yenisini de verebilirler

erkanc
17-04-2007, 11:53   |  #6  
Yıllanmış Üye
3,213 mesaj

eğer belleği sistem tanısa içerisine girilmese bir virüsden şüpehlenebiirnirdi ama hiçbri makinede çalışmıyor bence o bellek iflas etti ver garantiye al yenisini

jakobianx
02-05-2007, 18:34   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba arkadaşlar bende usb flash belleği ile ilgili bir soru soracaktım ben 1 ay once sandiskin 1 gb lık flash bellegini aldım once xp kullanıyordum sonra vistaya geçtim.usb flash bellegim once vistada tanındı ama ikinci denememde tanınmaz oldu pc de gorunuyor(usb de takılı diye) ama harddisk olarak gorunmuyor arkadaşların pc sinde denedigimde (xp kullanılıyor) acılıyor bir sorun yok!sizce bu vista da olan bir sorun mu?yardımcı olursanız sevinirim...