veri kurtarma acilll

ateslikurt
04-05-2008, 20:19   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
66 mesaj

format atım fakat belgelerimde unuttuğum çok önemli dosyalarım vardı silindi haliyle onları nasıl geri kurtara bilirim...

Banned
04-05-2008, 22:05   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Kurtarmada önemli olan üzerine yeni veri yazılmamış olmasıdır.Eğer eski verilerinizin üzerine veri yazılmadıysa easy recovery başta olmak üzere birçok ver kurtarma programı ile verilerinizi sorunsuzca geri getirebilirsiniz. Programı indirip kurun format recovery seçeneğinden disklerini taratın. Bulduğu dosyaların içerisinde yoksa  lost file dosyaları içerinsindeki dosyalarda sizin silinmiş verileriniz  olacaktır.

ateslikurt
05-05-2008, 02:51   |  #3  
OP Üye
66 mesaj

teşükkürler khramn... hdd zarar görüyormu peki bu işlemi yaperken. daha önce kullamadığım için bilmiyorum. ayrıca bazı forum sitelerinde rastlıyorum 10 format öncesindeki bilgileri alabilen programlar varmış. bu konu ile ilgili bir bilgin var mı?

Banned
05-05-2008, 13:11   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
ateslikurt
teşükkürler khramn... hdd zarar görüyormu peki bu işlemi yaperken. daha önce kullamadığım için bilmiyorum. ayrıca bazı forum sitelerinde rastlıyorum 10 format öncesindeki bilgileri alabilen programlar varmış. bu konu ile ilgili bir bilgin var mı?
Sanırım başarısından dolayı abartarak easy recovery programından bahsediyorlardır. Önemli olan verilerin kurtarılmaaası değil verilerin kullanılabilir şekilde kurtarılması, bunuda üzerine veri yazılmadığı sürece bu program çok iyi yapıyor.Sizin için en iyi kurtarma yöntemi HDD yi başka bilgisayara ikincil disk olarak takıp onda bu program ile kurtarma yapmanız olacaktır.

Osgn
05-05-2008, 23:45   |  #5  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

bu tip programlar her dosyanı eskisi kadar sağlıklı getirmeyebilir, ona göre...