Veri Kurtarmak

HPQ-User
13-07-2008, 23:20   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Ömer sormuş:
Xp Kullanıyordum, Harddiskim C, D ve olarak 3 bölümden oluşuyor. Dyi boşalttım ve pardusu kurmak istiyordum. Dye pardusu kuramayınca vazgecıp normal olarak Cye kurmak istedım. kurulum aşamalarına başladıktan sonra (tam bilmediğim için) Dyi biçimlendirdim. kuruluma başladıktan hemen sonra bı hata verdı ve sistemş yenıden başlatmanız gereklı dedı. Yenıden başlattım ve tekrar kurulum aşamasına gectım. yıne aynı hatayı verdı ve yıne yenıden başlat dedi. Aynı hatayı 3-4 kez verdı ve ben pardusu kurmaktan vazgectım. pcyi yenıden başlatınca xpnın normal olarak calıştıgını gordum ve pcy kapayıp çıktım. ertesı gun pcyı actıgımda C harıc dısklere gıremedım. D ve E ye gırmeye calıştıgımda diski biçimlendırmeniz gerekli dedi. Benim bütün Herşeyim  E ve Dnin içindeydi. Bütün çalışmalarım ve özel bilgilerim. Pcyi formatladım ve diskleri birleştirip tekrar bölümlendirdim. Sonrada Recover My Files İsimli veri kurtarma programını kurarak bazı dosyalarımı kurtardım. Ancak kurtardıgım onemli word ve excel dosyalarım text olarak kurtarıldı ve ben bunları word excel olarak acamıyorum. Kurtarılan dosyaların ısımlerıde recıver_1 Recover_2 ..... olarak kurtarıldıgı acande hangı dosyanın ne oldgunu goremıyorum. sadece uzantıarı goruyorum. ve onlarda da word ve excel olan dosyalarım text olarak kurtarıldıgından ayıramıyorum. Buları orjınal halıne cevırebılecegım bı program veya yontem varmı. veya daha saglam bı veri kurtarma prrogramı varmı? Kaybettiğim dosyalar cok önemlıydı. Özellikle word ve excel olanları kurtarmam gereklı. Yardımcı olabılırmısınız? Şimdiden teşekkurler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İşleti Sistemi: XP - Cpu: Pentium 4 3,06 - Hdd: 160gb -

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.1)

bektash
14-07-2008, 01:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

Max Data Recovery programını deneyiniz. Word excel gibi dosyalarda işe yarıyor.