Vestel Laptop?

Kapalı Hesap (203561)
31-10-2011, 10:07   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj

Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyeyim ki amacım kimseyle dalga geçmek değil. Fakat kuzenime laptop bakarken Vestel'in ürünü olan bir laptop görmem ilgimi çekti Ağzı kulaklarına varıyor 

İşin ilginç yanı bu laptop gerçekten pahalı. Bugün indirim olduğu için 927 TL fakat normalde 1.200 TL'ye yakın bir fiyatı var.  Bir ilginç tarafı ise 5 üzerinden 4.6 puan almış olması Ağzı kulaklarına varıyor Ve ben de meraktan puan verenlerin yorumlarını okuduğumda çok güldüm. biri şöyle yazmış " fiyatına göre süper bir leptop herkese tavsiye ederim|Artıları: wep cam süper." 

İncelemek isteyenler ve merak edenler için :http://www.vatanbilgisayar.com/N ... _ID=41662#allImages

Tekrardan belirteyim amacım ne Vestel'le ne de alıcılarla dalga geçmek değil...

Tekno_Loji
31-10-2011, 10:29   |  #2  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

Orada yorum yapanlar muhtemelen oyun amaçlı olarak değil, internet amaçlı, film izlemek için kullanıyordur kesin. Yoksa özelliklerine göre yine pahalı cihaz. O özelliklere sahip bilgisayarlar 4-5 sene önce çıktı. Ağır olmayan oyunları oynatır fakat ağır oyunlarda problem çıkartır.

Kapalı Hesap (203561)
31-10-2011, 10:37   |  #3  
OP Kapalı Hesap
4,310 mesaj

Film izlemek isteyen, nete girmek isteyen biri aynı fiyata daha iyi bir sistem alıp izlesin filmini. Asıl olay bilinçsizlik... Hiç unutmam Beko'ya gittik buzdolabı almaya 3 sene önce ordaki adam bilgisayarın var mı dedi yok dedim gel sana burdan bir tane Beko PC beğenelim dedi Ağzı kulaklarına varıyor Babama kalsa alacak Ağzı kulaklarına varıyor

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (203561) ~ 31 Ekim 2011 10:38
PcMaKeR
31-10-2011, 12:52   |  #4  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

arkana bakmadan kaçacaksın: Vestel Notebook mağduru.

İşlemcisi ve ram lerini söktüm ekran kartı yanık vaziyette duruyor.

dabbe1
31-10-2011, 18:04   |  #5  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

tipik hain davranışları... VESTEL kötü değil çok iyidir... tabi kullanmayı bilene... sizin çok sevdiğiniz DELL'den bir farkı yok fazlası var... ayrıca vatanbilgisayardaki model eski...

anl90
31-10-2011, 18:12   |  #6  
anl90 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
576 mesaj

Üzerinde vestel yazan herşeyden uzak durun,pişman olursunuz ..

dabbe1
31-10-2011, 18:33   |  #7  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
Alıntı: anl90  
Üzerinde vestel yazan herşeyden uzak durun,pişman olursunuz ..
VESTEL ne yaptı ki bu şekilde kötülüyorsun? VESTEL en sorunsuz markalardan birisi...

AndcrewTR
31-10-2011, 20:19   |  #8  
AndcrewTR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj

Vestelin beyaz eşyaları çok berbat ama teknolojik ürünleri hakkında bi bilgim yok.

beyhan7412
01-11-2011, 00:12   |  #9  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Hocam o değilde bu yorumlar yalan mı ne dir ya spam olarak mı vatanbilgisayar kendisimi yapıyor bunları ne yapıyor anlamadım bu tip yorumlar çok var birilerine paramı ödüyor böyle yorumlar yapsın diye :S

PcMaKeR
01-11-2011, 09:43   |  #10  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

dabbe1 canımı çok sıkıyorsun sen bu günlerde.

Adam gibi konuş. Her bir halta muhalefet olma. Zamanının en iyi donanımına sahip bilgisayarını vestelden aldım.
Adamların teknik desteği sıfır,
Bilgisayarı düzeltmekle format atmak bir tutuluyor,
Donanım desteği çok zayıf,
TR de yapılıyor deniyor ama kasa bile çinde üretiliyor,

Buz dolabı satıcısı ne anlar pc den! Adamlar teknik servis diye buzdolabı tamircisini teknik servis göstermişler.

Adamın canını sıkma. Çok biliyorsunuz siz. Ha o buzdolap tamircisi ha sen. Sizin gibi sazan beyinli interneti bulunca kendini bi halt sananlar yüzünden bu ülkede adam akıllı bilgisayarcı bulunmuyor.

Vestelin alacaksan beyaz eşyasını ve tv lerini alacaksın. Geri ürünlerinden uzak duracaksın. 2 kere notebookum değişti ikisinde de ekran kartı sorunu çıktı. Servise git fabrikaya gönder vs vs.

Bilmeden yorum yapma şurda. O pc yi alanları ve yorum yapanların sonunu çok iyi biliyorum.

Kapalı Hesap (203561)
01-11-2011, 10:24   |  #11  
OP Kapalı Hesap
4,310 mesaj

Hani derler ya herkes kendi yapabildiği şeyi yapsın diye bu da öyle bir şey sen beyaz eşya yapıyorsan atılmayacaksın bilmediğin şeylere. Vestel, Grundig laptoplar falan çıktı artık dışına saçma bir kalıp yapan herkes pc üretiyor. PC bu demek değil işte uzmansan yapacaksın değilsen kimseye zarar vermemek için üretmeyeceksin. Bu arada PcMaKeR sen neden Vestel'den bilgisayar aldın? İlla bir sebebi vardır.

PcMaKeR
01-11-2011, 11:35   |  #12  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
Alıntı: pc_kolik  
Bu arada PcMaKeR sen neden Vestel'den bilgisayar aldın? İlla bir sebebi vardır.
Akıllı babam kredi kartını kullanmaktan korktuğundan gitmiş bana süpriz yapacam diye vestel bayiden en üst modeli senetle almış. Bilgisayarım eskidiydi lise bitti üni 1. sınıfta yaz tatilinde almıştı. Arayış içindeydim o zamanlar. İkna edemedim kredi kartını kullanmasını.

Tövbe ettim. Türk malı almam. Kendim şimdi asusum la mutlu mesut geçiniyorum. Böyle Türk malı alacaklara da karşı çıkıyorum. Ben Türk malı olduğuna karşı değilim... Destek vermeyi bilmezler, herkes birşey biliyor ya bizde...

Kapalı Hesap (203561)
01-11-2011, 13:24   |  #13  
OP Kapalı Hesap
4,310 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
Akıllı babam kredi kartını kullanmaktan korktuğundan gitmiş bana süpriz yapacam diye vestel bayiden en üst modeli senetle almış. Bilgisayarım eskidiydi lise bitti üni 1. sınıfta yaz tatilinde almıştı. Arayış içindeydim o zamanlar. İkna edemedim kredi kartını kullanmasını.

Tövbe ettim. Türk malı almam. Kendim şimdi asusum la mutlu mesut geçiniyorum. Böyle Türk malı alacaklara da karşı çıkıyorum. Ben Türk malı olduğuna karşı değilim... Destek vermeyi bilmezler, herkes birşey biliyor ya bizde...

Hmm benim babamda Beko'dan beyaz eşya aldığımızda nerdeyse ordan PC alcaktı Ağzı kulaklarına varıyor Söylerken bile utanıyor insan "PC'in ne marka? - Beko Ağzı kulaklarına varıyor" zar zor aldırdım kredi kartıyla başka yerden... Yazın yine tamamladım bir sistem ama sorunu eksik olmuyor bu sefer Ağzı kulaklarına varıyor

hariciadam
01-11-2011, 14:08   |  #14  
hariciadam avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,192 mesaj

şuanda bu 
Lenovo G570 59-301351 modeli çok iyi tavsiye ederim çok güzel

http://pcdepo.com/lenovo-g570-59-301351-notebook-urun6749.html

McBay
02-11-2011, 17:05   |  #15  
Yıllanmış Üye
118 mesaj
Alıntı: dabbe1  
tipik hain davranışları... VESTEL kötü değil çok iyidir... tabi kullanmayı bilene... sizin çok sevdiğiniz DELL'den bir farkı yok fazlası var... ayrıca vatanbilgisayardaki model eski...
Helal sana be vallahi helal.
Sen kalk beyaz eşya üreticisi ile Dell'i bir tut.
Vestelde ne var teknik destek var mı.
Dell de var.
Hatta Dell de makinan bozulsun arıyorsun gelip yerinde yapıyorlar.
Ben şuan Dell notebook kullanıyorum.
Ayrıca çalışmış olduğum şirketteki makinaların çoğuda Dell.
Bozulunca kendim yapıyorum.
Baktım iş parça değiştirmeye geliyorsa arıyorum.
Pat 1-2 gün içersinde gelip yapıyorlar.
Parça değişecekse parça değişiyor.

Sen şimdi dersin neden parçayı sen değiştirmiyorsun diye.

Garantili makinaya niye dokunayım ki.

Garantisi bitti mi kendim hallediyorum zaten çocuk oyuncağı.

Vestel de Beko da montajlama yapıyor.
Ama eski parçaları alıp kullanıyorlar.
Sonra 2-3 katına satıyor.
Birde bunlar beyaz eşyacı PC'ci değil ki.

Zaten günümüzde bakkal bile format atıyor sonra ben bilgisayarcıyım diye geçiniyor yazık.

Artık bilgisayarın donanım kısmı bakkallara kadar düştü.
Amcam İzmir'e gitmişti.
Oda hurdacıdan bozma bilgisayarcı görmüş orda.

Son Düzenleme: McBay ~ 02 Kasım 2011 17:09
perfectte
28-11-2013, 13:55   |  #16  
Taze Üye
1 mesaj

vestelin 2006 senesinde bir laptopunu aldım, halen kullanıyorum. Seneler içinde hdd kapasitesi yetmedi harici kullanıyorum..
hp, toshiba yada asus olunca nesi değişiyor, işlemci anakart ram hdd dvd zaten karma markalar.. insanların vakti zamanında yıllarca kullandığı markalar maalesef yeni neslin "hava parası" ödeme ihtirasından dolayı kötüymüş gibi algılanıyor..