video converter problemi

murat_rs
28-09-2010, 12:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

rkadaşlar avs video converter 6.3 kullanıyorum ve rfactor'ün içindeki replay dosyalarını fraps ile kaydedip avs ile convertliyorum.Ancak herhangi bir video sitesine yüklediğimde kalite kaybı meydana geliyor.Avs'nin hangi formatında videoyu convertlersem video kaybı yaşamam.Birde total video converter denedim ondada sağ tarafta videoyu görebilme şansınız oluyor ordada yemyeşil gözüküyor video benim bu durumda ne yapmam gerekir?yardımlarınızı bekliyorum.saygılarımla....

Kapalı Hesap (154666)
28-09-2010, 13:24   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

AVS Hangi video formatlarını destekliyor
Not: konvert ederken sıkıştırma yapıyorsan mutlak kayıp olacaktır önemli olan sıkıştırma oranının az olmasıdır.
Elindeki meteryalin hangi formatta olduğu ve hangi formata dönüştürdüğün önemlidir

murat_rs
28-09-2010, 14:22   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

fraps avi ile kayıt yapıyor.avs ise avi flv mp4 mpeg wmv gibi formatları desteklemekte.Benim baktığım örneklerde 9mb ve flv formatında oluyor(1-2dk arası zaten videolarım geneli benimde baktıklarımda bu zamanlarda) baktığım videolar ama daha canlı ve kaliteli olabiliyor benimkilerden.Convertlediğim zaman güzel duruyor lakin youtubeye ve benzeri sitelere upload ederken kalitenin düştüğünü görüyorum.

Kapalı Hesap (154666)
28-09-2010, 14:43   |  #4  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj

Upload esnasında veri kaybı da olabilir. Bunu sebebi upload ettiğin sitenin o formatı tam olarak desteklememesi olabilir. Buradaki en kötü format mp4 adıyla bilinen MPEG4 formatıdır. eğer upload sınırın önemli değilse benim tavsiyem MPEG3 video disk formatında yapmandır. muhtemelen daha az kaybın olacaktır ama kaynakta kullandığın kaliteyi beklememen lazım.
MPEG2 sıkıştıması da dvd lerde kullanılan bir formattır. uygun sıkıştırma oranı ile upload edebilirsin ideali 1/10 dur ama bir saati yaklaşık 1.5 2 gb olacaktır
Eğer avi formatını her türlü sıkıştırmayı biliyorsan ve uygulayabiliyorsan AVI 1/20 sıkıştırma oranı ile upload etmeni öneririm.

murat_rs
28-09-2010, 15:35   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

işte avs'de en iyi ayarları nasıl yapabilirim peki avi formatında.dediğim gibi 9mb flv ama video harika gözüküyor

Kapalı Hesap (154666)
28-09-2010, 16:11   |  #6  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj

Avs programını tanımadığım için yardımcı olamayacağım. Ancak compression (sıkıştırma ) seçenekleri olması lazım. buradan yapabilirsin.
Aşırı sıkıştırma kaliteyi bozacaktır
Az sıkıştırma ise aşırı yer kaplayacaktır.
Tercihlerini kendin yapacak uygun olanı bulacaksın.

murat_rs
29-09-2010, 14:55   |  #7  
OP Taze Üye
6 mesaj

hocam siz hangi programı kullanıyosunuz bende ondan indirsem yardımcı olurmusunuz?

Kapalı Hesap (154666)
05-10-2010, 19:23   |  #8  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Alıntı: murat_rs  
hocam siz hangi programı kullanıyosunuz bende ondan indirsem yardımcı olurmusunuz?

Ben video konvert için ekstra bir program kullanmıyorum.Ücretsiz programlardan randıman alabileceğini sanmıyorum. Ancak çok para verip bir arkadaşla ortak almış olduğum MATROX Video kartını kullanıyorum. Bu kart ile birlikte verilen programlar olduça iyi
Ancak matrox kartların fiyatı ev kullanıcıları için pahalı. 1200 dolar kadar