Video Dönüştürme İle İlgili İki Soru

Kemal Dogan
05-10-2009, 23:56   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
200 mesaj

Merhaba Arkadaşlar

2 sorum var....

1.Ben bazen internetten çeşitli formatlarda film indiriyorum ve bunları az yer kaplaması için Divx'e dönüştürerek DVD'ye kaydetmek istiyorum.İndirdigim filmlerin bir kısmını Divx'e çevirdikten sonra DVD Player'ımda (VCD,Divx ve Xvid formatlarını da destekliyor - Sony DVP-NS38) sorunsuz bir şekilde izleyebilmeme ragmen bazı videolarda "divx error" mesajı alıyorum ve filmi izleyemiyorum.Bunun sebebi sizce ne olabilir...DVD Player'ım Divx formatının özellikleri konusunda çok mu seçici,video dönüştürme için kullandıgım Total Video Converter ve Star Divx Converter programları mı yetersiz kalıyor (başka programlar kullanmak işe yarar mı ?) yoksa indirdigim dosyalardaki bazı kaydedilme özellikleri mi bu soruna neden oluyor

2.Bende orjinal seslendirmesi Fransızca olan ve ayrı bir alt yazı dosyası ile Türkçe altyazılı bir şekilde BS Player'da izleyebildigim bir film var ve bunu altyazısıyla birlikte DVD ya da Divx formatında kaydetmek istiyorum,bunu nasıl yapabilirim ? Bilenler bilir,bir filmi bir klasörün içine koyup aynı klasöre altyazı dosyasını da koyarsanız bu program altyazıyı filme ekliyor.Ben bunları birleşirmek ve DVD Player'ımla televizyonda izleyebilmek istiyorum

Teşekkürler

tenten
07-10-2009, 12:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
183 mesaj

divx destekliyorsa error veriyorsa desteklemiyordur divx yüksek düşük formatları var denemen lazım hangisi oluyor.alt yazıyı dönüştürme yaparken içine atılıyor totali kulanmadım ama vardır mutlaka ben format faktör kulanıyorum ben genelikle avı indiriyorum avı olarak dvd kaydedip bilgisayarda fazla yer kaplamasın diye avı tekrar formatlıyorum içinede alt yazıyı ekliyorum.

jupiter65
07-10-2009, 18:35   |  #3  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,169 mesaj

Alt yazı ekleme programı ile alt yazıyı videoya gömebilirsiniz.
Gerekli yazılımlar;
virtualdub(ana program)
SUBtoSSA(alt yazı dönüştürücü)
subtitler(virtualdub için gerekli filtre)
Alttaki linkte resimli anlatımı mevcut.

Kemal Dogan
07-10-2009, 19:00   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
200 mesaj

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar