Video oynatıcı

barkakeops
09-10-2007, 04:06   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
39 mesaj

Merhabalar,

Benim bilgisayarımda vista yüklü ve ben k-lite codec programını yüklediğimde sorun çıkıyor. (Xp de böyle bir sorun yoktu) Acaba içerisinde bir çok kodek bulunduran bir video oynatıcısı tavsiye edebilirsiniz?(vlc den başka)

Toshiba a200 1bp bilgisayar aldım fakat xp sürücülerinde çok fazala sorun yaşadım. Hangi akla hizmet ederek  xp sürücülerini yayınlamazlar pek anlamadım. Niçin? Xp bir numara

ghostlover
09-10-2007, 13:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
132 mesaj

slm vista için bu adresteki kodeği bir incele istersen

hakmir
23-10-2007, 01:46   |  #3  
Yeni Üye
29 mesaj

Vista yi kullanman icin olaganustu bi sebebin yoksa xp ye donus yap. Belki 3-4 sene sonra vistaya gecebilirsin. Ama su anda KANSER eder adami bilgisayarinin kapasitesi cok iyi olsa bile. Xp zaten oturmus (oturabilecegi kadar) bi isletim sistemi. Sanirim 4-5 seneye kadar %99 programlar xp ve vistayla uyumlu olacak.

uGuR.uK
23-10-2007, 12:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
hakmir
Vista yi kullanman icin olaganustu bi sebebin yoksa xp ye donus yap. Belki 3-4 sene sonra vistaya gecebilirsin. Ama su anda KANSER eder adami bilgisayarinin kapasitesi cok iyi olsa bile. Xp zaten oturmus (oturabilecegi kadar) bi isletim sistemi. Sanirim 4-5 seneye kadar %99 programlar xp ve vistayla uyumlu olacak.
abartmayalım istersen, vista'dan xp'ye gecmek attan esege gecmekten beter olur, bi codec hatası icin bide. ben 7aydır kullanıorm diil kanser bi sinir etme belirtisi bile olmadı ve XP'den katkat stabil ve ve yeterince ozelligi verince kendi daha hızlı calısmakla kalmıo programları, oyunları falan XP'den daha hızlı calıstırıo.

k-lite mega codec pack'in en son 3.5.0 sürümü vista'da sorunsuz calısıo(ben ultimate'imde kullanıorm catır catır), sende asagıdaki linkten indirebilirsin:

veya ghostlover'ın onerdigi paketi indirebilirsin, oda gayet güzeldir.

Son Düzenleme: uGuR.uK ~ 23 Ekim 2007 12:41