video ROTATE-DÖNDÜRME

emrahcagigan
18-02-2010, 16:05   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
291 mesaj

selam arkadaşlar
UZUN GÖRÜNDÜĞÜNE BAKMAYIN MUTLAKA OKUYUN Bİ :D

internette gezinirken el yapımı projektörler gördüm bole şeylere meraklı olduğum için de hemen atladım tabi :D

bi kaç denemeden sonra laptobum ve bir tane 90mm büyüteçle ekranın 400*300 pixellik bi kısmını kullanarak ( kağıtla kapattım kalan kısımları :D) duvara 3-4m gibi bir mesafeden görüntü vermeyi başardım.. yapanlar kadar profesyonel olmadı tabi ama tatmin edici diyebilirim...

optikten anlıyorsanız tabiki de tek sorunum ince kenarlı merceklerin görüntüyü üstten-alta ve sağdan sola ters cevirmesi ( laptobu tepe taklak kullandım üstten-alta düseldi ama bu sefer sağdan sola ters oluyo :D:D)

video flip and rotate =>  die bi pro buldum ama iki saat videoyu çevirdikten sonra kaydetmesi can sıkıcı bunun gibi değil de  videoyu anlık çevirebilecek  bir media oynatıcı ya da bir program istiyorummm

şimdiden saolun

emrahcagigan
18-02-2010, 20:32   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
291 mesaj

vlc player işimi gördü

history83
21-02-2010, 00:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
758 mesaj

frensel lens olayı heralde yaptığın iş.çünkü pazartesi bende aldım bundan uğraşmak hafta sonuna kaldı.lensi aldığım arkadaş bi program yollamış ama işe yaramadı(irotate).benim de görüntüyü çevirme sorunum var.konu açmıştım (yanlış yere açmışım) hatta,bu yazıyı sonradan gördüm

vlc player ile nasıl yaptın anlatırmısın?