video ve mp3 açarken pc kitleniyor,lürfn yardım

tatalanya
07-08-2008, 13:49   |  #1  
tatalanya avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
146 mesaj

arkadaşlar ben dizüstü  pc'de video veya müziklere tıkladığımda pc kitleniyo, ctrl+alt+del bile işe yaramıyo,ne kaynaklı olabilir,ilk defa böyle bi sorun gördüm bilgisayarımda,lütfen yardım edinAğlıyor

Banned
07-08-2008, 14:08   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
1,447 mesaj

Tıkldağın video veya müziklere antivirus bulaşmış olabilir..

Banned
07-08-2008, 14:28   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

arkadaşım bilgisayarı güvenli modda taratmalısın çünkü virüs ya da trojanlarda bu tür donmalar sebeb olabilir.birde şunu söyleyeyim donmaların çok çeşitli nedenleri olabilir   ama genel sebepleri bilgisayarın ana bileşenlerinin tepki vermemesidir diyebiliriz.Örneğin donanım yeterli gücü alamadığında yada çok fazla ısındığında devre dışı kalacak ve sisteme yanıt vermeyecektir.
Yüksek veya düşük voltaj sağlayan yetersiz yada arızalı güç kaynakları,disk yüzeyinde bozulmalar,aşırı ısınma, donanım çakışmaları, donanımsal arızalar, yazılım hataları, işletim sistemi dosyalarında bozulmalar gibi bir çok nedeni  olabilir.bilgisayarın donduğu zaman aşırı ısınıp ısınmadığı kontrol et eğer aşırı ısınmışsa fanları bir güzel temizleyip bilgisayarı daha havadar bir yere al.yan kapaklarınıda açık bırak.umarım bunların bir yardımı olur aklıma gelen bunlar kolay gelsin.