Virüs Hakkında Bilgi...

HPQ-User
27-09-2008, 17:25   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Driver86 sormuş:
Arkadaşlar kolay gelsin ağda 5 tn pc var bunlar aynı hat üzerinden nete çıkıyo yanlız bu pc ler ağda birbirini görmüyorum sorum şu...
Bunlar ağda birbirini görmediği halde bir makinaya bulaşan virüs diğer 4 pc yede bulaşırmı...
Şimdiden Teşekkürler...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
sssss

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Mehmet-
27-09-2008, 18:16   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Buluşma ihtimali var.
Bu tamamen virüsün etkisiyle ilgili. Virüs böyle bir özellikle üretilmişse ve savunmanız iyi değilse bulaşması yüksek ihtimal. Tabi o tür bir virüsü başa bela etmeden bilinçli kullanılırsa, solucanların, virüslerin cirit attığı sitelerde dolaşılmazsa sorun olmaz...

viking20
28-09-2008, 09:40   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Farklı çalışma gruplarında oldukları için birbirlerini görmüyor olabilir.Fakat farklı çalışma gruplarında olması birşeyi değiştirmez virüs sıçrayabilir.
Makinalar ağda birbirlerini görmüyorlarsa virüs bir makinadan başka bir makinaya bulaşmaz.
bilgisayarların çalışma grupları farklı ise bazen birbirlerini görmeyebiliyorlar. birde firewall var ise ayarlı ise ağda gizli olabilirler. ama tabiki virüs bulaşabilir. nede olsa virüs yazarları dahi!! olduğundan yeni yöntemler geliştirip, açıklardan faydalanarak aşabiliyorlar.
Internete bağlı olan bir bilgisayarın işletim sistemindeki açıklarından sisteme zararlı bulaşabiliyorsa yerel ağdan da aynı şekilde bulaşabilir.
(alıntılar)