virüs için yardım!!!

fiorano286
02-02-2011, 11:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

casper bilgisayarım var, windows 7 işlewtim sistemi kullanıyorum. dünden beri internet expolere ve google chrome açtığımda bağlantı sorunu var diyor. aynı bağlantıyı eski bilgisayarımda kullanabiliyorum yani internet bağlantısıyla ilgili bir sıkıntı yok. eset antivirüs vardı onu açamıorum ki ztn sağda saatin yanındaki  yerde de artk gözükmüyor. başlattan açmaya çalışıyorum açılmıyor. sistem egri yükleme vs de çalışmıyor. ayrıca  masaüstünde bulunan araçlar(hava durumu, saat vs.) kaybolmuştu tekrar açmaya çalıştığımda ise saat yerine siyah bir kutu, hava durumu yerine ise sadece küçük çarpı işareti gözüküyor (kapatmak için olan)
orjinal cd mi bulamıorum:(((((((( ayrıca format da atmak istemiyorum fotoğrafalrm videolarm vardı yedeklemedğm:(((
bu durumu düzeltemk için bana yardımcı olursanız gerçekten çooook ama çok mutlu olurum!!!!
hepinize iyi günler diliyorum....

fbli
02-02-2011, 12:01   |  #2  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,158 mesaj

Eğer bunların nedeni virüs ise Malwarebyte's Anti Maware yi kur ve güncelle. Derin tarama başlat. Ne bulursa siler. Sistemini yeniden başlat. Eğer sorun hala devam ediyorsa Güvenli Mod da tarama yap. Ayrıca bilgisayarındaki internet yapılandırması bozulmuş olabilir. Ağ ve Paylaşım Merkezi nden Tanıla ya basarsan sorunlar aranmaya başlar. Sen de sorunun neden kaynaklandığını anlarsın.

ezutı
02-02-2011, 12:04   |  #3  
Taze Üye
17 mesaj

dostum eset beş kuruş ewtmiyor sana  vereceğim bu antivirüsü kurabilirsen iyi olur ..

eminim bunu kur bütün virüsleri temizliyecektir.....
dünyanın en iyi ödüllü antivirüsüdür  sakın ismine bakıp aldanma  ismi ilginç ama silmediği virüs yoooooooooook
buyrun:

http://rapidshare.com/files/30041063..._305___100.rar

link sağlamdır

ezimuse
02-02-2011, 12:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
296 mesaj

ayrıca combofix kullan bi tarama yap recovery bölümü vardır belki açılışta recovery f11 tarzı bişiler çıkıyorsa dene bakalım ama dikkatli ol yedeklerini al derim

doktormert
02-02-2011, 14:05   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
185 mesaj

arkadaşım eğer bu sorunlarla karşılaşıyorsan sistem dosyaların zarar görmüştür, sana tavsiyem önemli belgelerini yedekle (flash bellek, harici hdd, cd/ dvd vs...) boyutuna göre birine yedekle sonra format at kurtul ;) format attıktan sonra da nod 32 falan yükleme 5 para etmez. hızlı diye herkes onu tavsiye ediyor ama virüs bulaştıktan sonra uyarı veriyor ki bazen vermiyor bile. eğer makinen güçlü bir makineyse kav internet security'i öneririm yok değilse avira kullanabilirsin...

fiorano286
02-02-2011, 17:25   |  #6  
OP Taze Üye
5 mesaj

arkadaşlar öncelikle ilginize çok teşekkürler,formattan önce kaspersky ve diğer antivirüsleri denemek istiyorum (yedek aldıktan sonra tabi). söylediğiniz tüm antivirüs programlarını indirdm :)
ancak kaspersky yükledikten sonra güncellemem gerekiyor sanırım. muhtemelen diğer antivirüs programları için de aynı şey gereklidir. fakat ben internete hiçç bağlanamıorum :((( ayrıca eseti de kaldıramıorum dolayısıyla bunlar da sıkıntı yaratır mı??
akşm  eve gidip denicm de...
bir de win 7 cd m kayıp o yüzden şu an formatta atamıorum :((((((

fiorano286
03-02-2011, 01:34   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj

kaspersky kuramadım çünkü eset kaldırılmadı diye bi uyarı geldi
ama program ekle kaldırda adı yok... bende malware denedim hızlı  tarama yaptım bir çok dosya buldu bi kısmını karantinaya aldı. yrn tekrar detaylı tarama yapcm. ama bu bile çok işe yaradı çünkü internete girebiliyorum!!! :)
explorer kısa yolları çalışmıyor ağ bağlantısındaki internete tıklayınca açılıo şimdlk...

fiorano286
03-02-2011, 11:26   |  #8  
OP Taze Üye
5 mesaj

bu mesajı yazdıktan sonra bilgisayarım kendiliğinden kapandı ve bir daha hiççç açılmadı :((((

malware ile derin tarama yaptırırken, windows önemli bir sorunla karşılaştı kapanacak diye bir uyarı çıktı ve kapandı yeninden başlarkende  bilgisayarı onarın diye bir seçenek geldi (windows olağan şeklde başlatışmaıyor diye) ama onarımda gerçekleştirilemiyor,
hata açıklamasında
D: windows/ system32/drivers/eltcmtwy.sys
önyükleme kritik dosyası bozuk diyor.
eorjinal cd mi hala bulamadım ama başka bir win7 cd si buldm onunla onarmam mümkn olabilir mi??*