Virüs Uzmanları

kutluhan10
14-07-2009, 00:53   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Arkadaşlarbenim vista işletim sistemine sahip bir dizüstü bilgisayarım var.Kullanmayabaşladığımdan beri 1 ay bile olmadı.Aldığım ilk günden itibaren gta 4 dahil tümoyunları kasmadan full özelliklerde çalıştırmasına rağmen şu anda en düşüközelliklerde dahi kasıyor en küçük klasörü bile çok uzun sürede açıyor.

Güvenlikip te akla gelebilecek tüm antivirüs(awira, not32, kaspersky, norton) yadaspyware vs tüm programlarla tarattım(combofix, amvo, malwarebyts vs vs vssss)hiçbiri bir şey bulamadı.

Formatatmadan bir çaresi yokmudur?Acil yardımlarınızı bekliyorum şimdidenteşekkürler...

NOT: Resimin faydası olacağını düşündüm bakarsanız nokta atışı yapmak isterim çünkü format şansım hiç yok

Son Düzenleme: kutluhan10 ~ 14 Temmuz 2009 00:56
hamann7725
14-07-2009, 01:15   |  #2  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

Lisanslı Eset Smart Security almıştım diye eset firması bana alttaki dosyayı yollamıştı.PC ye indir ama pc de SS kurulu olacak.Ardından güvenli modda aç pc yi ve bu dosyayı çalıştır.Tarama uzun zaman alabilir demedi deme!

http://rapidshare.de/files/47841322/Scan.exe.html

Semih Özyurt
14-07-2009, 02:30   |  #3  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

şunu söyliyim pc'nizde aşırı dosya birikmesi nedeniyle pcniz ağırlaşmış olabilir  değişik antivirüsler denemenize rağmen bişey bulamadıysa pcnizde virüs yok demektir (bunda kendini kanıtlamış antivirüsleri kullandığınız için söylüyorum)

size önerim tune up 2009  programıyla registery ve disk temizleme disk birleştirme gibi işlemleri yapmanızı öneririm 

2- Ekran kartınızın sürücüsünü güncellemenizi öneririm

Mustafa Deniz
14-07-2009, 09:56   |  #4  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
752 mesaj

Aslında HjackThis programıyla log gönderseydin daha iyi olurdu ama resme bakarak yorum yapayım.
Görev yöneticinde virüse rastlanmadı ama bu sisteminde virüs olmadığı anlamına gelmez çünkü bazı virüsler görev yöneticisinde görünmezler.
1-Bilgisayarında 2 adet antivirüs yüklü (Avira ve Norton) birini kaldır, ram özellğin kötü ise lisansında yok ise Norton'u kaldır.( şikayetinin en büyük sebebi budur.)
2-Sisteminde bir çok program tüm özelliğiyle kurulmuş,bunu yerine sadece sana lazım olanı kur(örneğin ATI CATALYST programını kaldır sadece ATI Display Driver'i kur. bunu diğer programlar içinde uygula ->özelliklede HP ile ilgili yazılımda bir çok yan uygulama var<-.
3-Kullanmadığın programları kaldır (parmak izi okuyucu,Bluetooth)
4- aşağıdaki koyu renkli kodu başlat çalıştıra yapıştır ve tamam bas (disk birleştirme içindir,işlem bittiğinde siyah sayfa kendiliğinden kapanacaktır)
defrag %systemdrive% -f

Son Düzenleme: Mustafa Deniz ~ 14 Temmuz 2009 09:59
tayartekin
14-07-2009, 10:02   |  #5  
Yıllanmış Üye
802 mesaj

1- sistemini ccleaner ile sıkı bir temizlik yap
2- çalıştıra msconfig yaz. başlangıç bölününe gel ve antivirüs programın hariç diğer gereksiz programların sistemde başlamasını engelle

kutluhan10
14-07-2009, 11:38   |  #6  
OP Yeni Üye
22 mesaj

herşey kapalı olduğunda da bilgisayarı alttan yoran bir şey var yani çok belli ediyor acaba yeni bir virüs çıktıda bende mi deneniyor :D

DarkHellKnightX
14-07-2009, 15:32   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,663 mesaj
Alıntı: kutluhan10  
herşey kapalı olduğunda da bilgisayarı alttan yoran bir şey var yani çok belli ediyor acaba yeni bir virüs çıktıda bende mi deneniyor :
işlemci kullanımı normalde kaç ayrıca görev yöneticisinde explorer ın cpu kullanımına bak eğer yüksekse codec leri kaldırıp yeniden yükle Göz kırpma

PcMaKeR
14-07-2009, 16:23   |  #8  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Donanım sorunu olmasın.
Hiç uğraşma yedeklerini al format at.
atamam demişsin ama donanım sorunu değilse format denemesi yapacaksın!
olmadı servis turu yapacak.

kutluhan10
14-07-2009, 17:15   |  #9  
OP Yeni Üye
22 mesaj

arkadaşlar bilgisayarı teknosadan almıştım ve onlardaki servis anlayışını az çok biliyorsunuzdur onun için göndermeyi düşünmüyorum ayrıca zaten donanımsal bir problem olduğunuda sanmıyorum.

en doğrusu xp ye dönmek sanırım ?

pc özellikleri: core duo2, 2.4 ghz, 3 gb ram, 2 gb (512 paylaşımlı) ati radeon hd 4650 ekran kartı

Feel Good
14-07-2009, 19:44   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
Alıntı: kutluhan10  
arkadaşlar bilgisayarı teknosadan almıştım ve onlardaki servis anlayışını az çok biliyorsunuzdur onun için göndermeyi düşünmüyorum ayrıca zaten donanımsal bir problem olduğunuda sanmıyorum.

en doğrusu xp ye dönmek sanırım ?

pc özellikleri: core duo2, 2.4 ghz, 3 gb ram, 2 gb (512 paylaşımlı) ati radeon hd 4650 ekran kartı

Bence en doğrusu xp'ye dönmek değil Windows 7 yüklemektir.

Son Düzenleme: Feel Good ~ 14 Temmuz 2009 19:45
osmanhasimcan
14-07-2009, 20:08   |  #11  
Yıllanmış Üye
131 mesaj

pc de en iyi performans için pc bakımınızı sürekli yapmalısınız bunu unutmayın...

en az 15 günde bir disk birleştirme işlemini yapmalısınız...
ve programlarınızın başlangıçta devamlı olarak açılmasını engellemeliniz...

antivirüs konusunda da kaspersky 2010 veya bitdefender totalsecurity 2010 öneririm...

pc nizin sistemsel yapısı çok çok iyi xp ye dönmenize gerek yok fakat pc nizi bakımlı tutarsanız sorunsuz kasılmadan yüksek performansta kullanabilirsiniz...

eğer bu işlemler size karışık geliyorsa ben size iobit advanced systemcare 3 türkçe! öneriyorum alttaki linkten indirip çare butonuna tıklayın bütün işlemlerinizi tek hamlede yapsın farkını göreceksiniz. şüphesiz bu konudaki en iyi optimize programı systemcare dir...

iobit Advanced Systemcare Free 3.3.4.666