Virüs var Silinmiyor !!!

SaMaRRa
10-07-2008, 12:32   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
208 mesaj

amacım kakışmak yada birilerini kandırmak değil..ben bir şeyde iddia etmiyorum. bu şekilde biliyorum yaşadımda. yazının sonunda özellikle "kırıcı birşey söyledimse affola.. yanlış birşey söylediysem düzeltin" dedim.

bende yaptım bunları ve sorunlarla karşılaştım. ayrıca pc dergilerinde de okudum. "virüslerin bileşenleri vardır dikkat edilmeli" deniyor kısaca. elle silmeninde yöntemi var. yazdığım gibi önce programı durdurmalısın yoksa olmadık hatalarla karşılaşırsın.

ben bildiklerimi yazdım ve yazdıklarımın arkasındada dururum.

kakışmaya çevirmeyelim durumu burda kapansın. yanlışım varsa söylerler burda bir sürü uzman kullanıcı var.

ayrıca rica ediyorum okuyanlardan yanlış birşey yazdıysam söyleyin(tabi açıklaması ile). özeldende msj atabilirsiniz.

tekrar söylüyorum kimse ile boy ölçüşmek istemiyorum. yalnız bildiklerim doğrultusunda yanlış gördüklerimi düzeltmek istedim. lütfen biri yanlışımı söylesin!!

Son Düzenleme: SaMaRRa ~ 10 Temmuz 2008 12:34
titi_boss_14
10-07-2008, 15:17   |  #27  
Yıllanmış Üye
892 mesaj

samarra kardesimizin yazdıklarından nasıl bir insan olduğunu anlamanızı isterimmm

PcMaKeR
11-07-2008, 02:48   |  #28  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Samarra iyi güzel hoş anladım kalkışmıyormuşsun ama viruslerle haşır neşir bir insan olduğum için bana yemiyor. hala ilgimi çeker. bir virus girer izlerim pcmde ne tür hareketlerde bulunuyor.

bakarım ona göre çözerim.

ne virusler var kendini iki farklı isimde kopyalayıp biri durdurulunca elle öbürünü çalıştırıyor.

karşılıklı çalışan en pis virus. Antivirus yazılımları sıyırıyor.

En güzel elle silmek. zamanla oluyor bunlar hı deyince olmuyor.

;) yaşamışsın biliyorsundur bunları.

SaMaRRa
11-07-2008, 12:24   |  #29  
Yıllanmış Üye
208 mesaj

ben virüsü silip pc sini bozan arklar tanıdığım için yazdım.. dediğin gibi böyle işler birikimle olur. herkes yapamaz yada yapmak istemez. çünkü biraz zahmetli bir iş.

virüslerin davranışını izlemekte acaip bir iş. eminim zevklidir. şimdi bende başlıyayım die düşünüomGülüş bilim adamlarının inceleme yapması gibi ama oldukça eğitici olur. sanal pcde bakıcam böyle şeylere ;)saol

PcMaKeR
11-07-2008, 21:07   |  #30  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

evet en sağlamı sanal pc.

mesela windows 98 de format atması çok basit.

autoexec.bat ı oynuyosun :D

İlk başına format c: /u /y /q parametrelerini ekliyorsun aaa gitmiş sistem.

Böyle yapan virus görmedim de kendim denedim :Ç

Ya bakıyorsun gidiyor ora bura kopyalıyor registry e atıyor.
Böyle virusleri izlemek istiyorsan spybot u kuracaksın onun birde registry koruması var registry de bir işlem olunca uyarıyor. :D:D nere kayıt ediyor çözüyorsun :D

waybe
11-07-2008, 21:27   |  #31  
Yıllanmış Üye
2,376 mesaj

eset smart veya nod32 ilr güvenli modda taratın

bunlar silmesse kaspersky şiddetle tavsiye ederim

marlboro_reis
13-07-2008, 22:59   |  #32  
Taze Üye
1 mesaj

ben hafıza kartını card reder a takıyorum ve muzık atmak ıstıyorum korumalı dıyor bu karumayı nasıl kaldırabılırım hafıza kartınden ama kart sıfrelı degil...