Virüs var Silinmiyor !!!

HPQ-User
08-07-2008, 00:01   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Burak Dikmen sormuş:
Bilgisayarımda Trojen Horse var. Bende olan virüs proğramı(Anti Vir) virüsü buluyo ama temizleyemiyo. hangi proğramı kullanmam gerek yardımcı olurssnaız sevinirim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
HP COMPAQ presarioV6000
İşlemci: Core Duo T2450 2Ghz 1024 Mb ram

Fazlasına gerek yok sanırım ...

İnternet Tarayıcı: Opera/9.51 (Windows NT 5.1; U; tr)

benersince
08-07-2008, 00:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

kis 2009 yada nod 32 nin sınırlı kullanımlıklarını netten bulabilirsin bunları dene

gokhan4477
08-07-2008, 00:04   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

symantec kullan norton demiyorm
symantec istersen sna client versiyonunu göndereyim. banada bulaşmıştı anında uçurdu.ama antide biraz ayar yapman gerek istersen bu konuda sna yardımcı olabilirim kardeş:)
ekle beni
hamzagokhanavci@hotmail.com.

Son Düzenleme: gokhan4477 ~ 08 Temmuz 2008 00:06
PcMaKeR
08-07-2008, 00:08   |  #4  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Dosyanın konumunu belirle tarayıcıdan.

Örnek c:\windows\virus.exe

Bilgisayarı yeniden başlat.

güvenli kipte aç f8 ile

Git o dosyayı sil.

Başlat çalıştıra msconfig yaz Başlangıç sekmesinden büyük bir ihtimal virus kendini oraya atmıştır, kaldır ve pc ni yeniden başlat.

uğraşma paralı program indirip kuracam falan diye

o zamana kadar pc elden gidebilir :D

gokhan4477
08-07-2008, 00:10   |  #5  
Yeni Üye
22 mesaj

peki sen inanıyormusun bu virüs böyle silineceğine?
denedin mi?

PcMaKeR

güvenli kipte aç f8 ile

Git o dosyayı sil.

Başlat çalıştıra msconfig yaz Başlangıç sekmesinden büyük bir ihtimal virus kendini oraya atmıştır, kaldır ve pc ni yeniden başlat.

o zamana kadar pc elden gidebilir :

PcMaKeR
08-07-2008, 00:25   |  #6  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Soruyormusun bana virus tarayıcı kullanıyor musun diye.

Kaspersky dediğiniz o kuvvetli program çalışan dosyayı durduramıyor.

Uyarı olarakta Reboot Windows With Clean or deleted gibi bir uyarı oluyor.

En güzeli elle.

SaGoPa KaJMeR.
08-07-2008, 00:26   |  #7  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj

Öncelikle Merhaba

Nod32  ile sisteminizi Güvenli Mod'da taratmanızı öneririm.

Nod32 2.70.39:

Son Düzenleme: SaGoPa KaJMeR. ~ 08 Temmuz 2008 00:27
Tuğsan
08-07-2008, 00:28   |  #8  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj

Bu arada silmeden önce sistem geri yüklemeyi kapa yoksa pek bir işe yaramayabilir.

PcMaKeR
08-07-2008, 00:36   |  #9  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Kaçtane antivirus güvenlik modunda çalışıyor arkadaşlarda güvenlik modunda antivurs le taratın diyorsunuz.

Bir antivirusun bile bağlı olduğu servisler var

Güvenli modda önemli driver ve bazı servisler haricinde hiçbir servis çalışmaz...

ÇAlışan antivirus varsa söyleyinde bizde deniyelim.

emre__
08-07-2008, 00:43   |  #10  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

he bide winrar içinde sıkıştırılmış dosya ise onlar kilitli diyo silemiyo antivirüs yazılımları sen bide ölemi diye bi kontrol et (bende de de wardı winrar in içinde virüs buluyo silemiyo baktım ki raporlara rarlı dosya imiş...)

Tuğsan
08-07-2008, 00:54   |  #11  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj

Güvenli mod değilde bootable bir virus cdsi uygun olabilir güvenli tarama için.

kudo
08-07-2008, 01:01   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
807 mesaj

kardesim avira antivir güncelle sonra GÜVENLİ KİP te pc ni tarat virüsü sil reset at olmasssaaa başka yol buluruz..

oda olamsa guvenli kip te tekrar gir virüsü bilosan sil gitsin MANUEL :)

Banned
08-07-2008, 02:40   |  #13  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Kaspersky Anti-virus 8.0.0.357 Emergency Bootable CD

İndirip cd ye yazdırın. Sistemi kapatıp cd yi boot edip taratın ne varsa hepsini temizler. Emin olabilirsiniz.

yvzbrb
08-07-2008, 12:23   |  #14  
Taze Üye
2 mesaj

kolay gelsin benimde başım win32.traxgy.b@mm ile dertte denemediğimiz antivirüs kalmadı virüs çeşitli klasörlerdeki dosyaları aynı isimler kendi klasöre kopyalıyor normalde regedit e ve biosa erişimide engelliyor hadi onu bi şekilde aştım ancak formatlamak istadiğimde win koruma hatası alıyorum çalıştığım devlet dairesinde pek çok pc ye bulaştı pc konfç yazmıyorum pek çok farklı pc ve herbirinin üzerinde aktif olarak çalışmakta olan farklı antivirüs prog. olmasına rağmen bir hayli meşgulüm forumun cevabına bile zor bakabilirim özel mesajda atabilirisiniz kolay gelsin

yvzbrb
08-07-2008, 13:25   |  #15  
Taze Üye
2 mesaj

fdisk sata hdd de problem yaratmaz mı

ahmetozkan
08-07-2008, 13:25   |  #16  
Taze Üye
1 mesaj

kaspersky kullanmanı şiddetle tavsiye ederim.

SAİNT
08-07-2008, 13:40   |  #17  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

BİTTEDFENDER TOTAL SECURİTY SAĞLAM Bİ PROGRAM DEMOSUNU İNDİR VE KULLAN İŞİNİ KESİN HALLEDECEKTİR UMARIM WWW.BİTDEFENDER.COM

titi_boss_14
08-07-2008, 14:36   |  #18  
Yıllanmış Üye
892 mesaj

adramiti reis sen ne kadar neşelisin ALLAH bozmasın walla senin yazılarını okuyunca keyfim yerine geliyor virüs içinde kaspersky 2009 delerrrrrr geçerrrrrrrrrrrr

SaMaRRa
08-07-2008, 16:45   |  #19  
Yıllanmış Üye
208 mesaj
PcMaKeR

güvenli kipte aç f8 ile

Git o dosyayı sil.

o zamana kadar pc elden gidebilir :

çok uzun yazı yazdım ama lütfen vakit ayırıp okuyun.sistem temizliği için önemli şeylerden bahsettim.emeğe saygı

arkadaşım sen elle silmeye devam et. bir kaç hafta sonra format attığında hatırlarsın bu söylediklerini..

bir kere pc inde antivirüs programı olmadan yada online tarama yaptırmadan pc ye bulaşmış virüs olup olmadığını anlayamazsın. ha belki anlarsın(sistem yavaşladı,görev yöneticisinde services.exe karşısında SYSTEM değil başka bişey yazıyor vs.) yüklü virüs olduğunu anlasan bile virüsün nerede olduğunu antivirüs programı olmadan anlayamazsın.

virüsün yerini bulmak için online tarama yapmakta gereksiz yere kota harcamaktır. zira mevcut antivirüs programları(güncel ise) hemen hemen her virüsü buluyor ve siliyor. silemediği de olabilir ama sana virüsün yerini ve adını söyler.

!!!!virüsün adını biliyorsa yanına "tool" yazıp nette aratırsın ve onu silen programı bulabilirsin.(ör win32.xx virüsü için google a gidip "win32.xx tool" die ararsın çıkar) ve sorunun hallolur.!!!!

bana dieceksin ki "elle silsem ne olacak." olduki bir şekilde virüsün yerini öğrendin ve elle sildin. senin bu yaptığın sadece basit virüsler için geçerlidir. bu tür virüsler sadece bir .exe halindedir ve başka parçası yoktur. ancak onu silmekte riskli çünkü çalıştığı sırada sildiğin için (ki tabiki bu virüste windows un önemli bir parçası ilşe birlite çalışıyordur.deyim yerinde ise ona yapışmıştır) sen virüsü elle sildiğinde windowsun bir o parçasınada zarar verirsin ve windows(bir müddetten sonra) hata verip sorunlar çıkarmaya başlar.bunun en uç noktasında artık pc in açılamaz hale gelir.(bunu engellmek için virüsü process explorer gibi bir rogramla önce kill process diyip durdurmalısın. yada wholockme isimli programla hangi program ile çalıştığını bulabilir ve onu durdurabilirsin. ancak buradada program kullanıp önemli bir uğraşa giriştiğin için buna pekte elle silmek denemez. daha çok işkenci gibi. böyle bir işlem yapılacak bir şey kalmadığında enson yapılacak işlemdir)

basit olan virüste bile bu kadar büyük sorunlara yol açtı. şimde öteki akıllı virüsleri ele alalım(ki bunlar yaygın bulunmaktadır)

akıllı virüslerin .dll dosyaları sistemin farklı yerlerinde bulunmaktadır. ve sen .exe virüsü silersin, pcni yeniden başlatırsın ve bir bakarsın yine orada. yani bunlardan elle silmekle kurtulamazsın.(tabi bunları yapabilmen için önce virüsün yerini bilmelisin.onuda sana windows söylemiyor)

eğer virüslerden elle silerek kurtulmak kolay ve yararlı olsa idi bugün herkes bunu yapardı emin ol! antivirüs firmaları enayimi ki o kadar yeni virüsleri tanımlamak için uğraşıyor. eğer senin dediğin yöntem sorunsuz olsa idi antivirüsler virüsün yerini ve adını söyler "sağ tıklayıp sil'e basın" derdi.

gelelim arkadaşın virüs sorununa. nod32(deneme sürümüde olsa) yükle ve sistemini güvenli modda tarat(ve evet güvenli modda tarama yapılabiliyor.güvenli modda sadece windows için gerekli programlar çalıştırılıyor.böylece virüsün çalışarak kendini gizlemesi engelleniyor[bazı virüsler kendini antivirüslerin ulaşımına engelli hale getiriyor]. sonuçta başlangıçta çalışan antivirüs programın başlangıçta çalışmıyor ama onu elle çalıştırabilirsin.)
ayrıca ad-aware ilede sistemini tarat derim.

bu şekilde kurtulamazsan "!!!-!!!" satırını uygulamalısın
ve sisteminden antiviri kaldırma.hem sistemini yormaz hemde başka bir antivirüs ile sorun oluşturmaz. ayrıca nod32 ve antiviri birlikte kullanırken, nod32 nin bulamadığı virüsü antivirin bulduğuna şahit oldum.

sistemin de standart olarak şu programlar olsun derim: antivir(virüsler ve bir takım trojanları anında tespit edip siler), spybot1.5(kayıt defteri koruması sağlar), ad-aware(trojan ve benzeri zararlılar için etkili) ve comodo (güvenlik duvarı önemlidir). bu programlar ücretsizdir. ve sistemini nod32 veya norton ile temizledikten sonra onların deneme süreleri bittiğinde bu programları kullanarak sistemini temiz tutmaya ve temizlemeye devam edebilirsin.

umarım yazdıklarım sorunların çözülmesine yardımcı olmuştur.

yazdıklarımda kırıcı birşey söylediysem affola. yanlış birşey söylediysem doğrusu söylensin. ben böyle öğrendim yıllarca pc dergisi okuyup, uzun bir deneyimden sonra.

Son Düzenleme: SaMaRRa ~ 08 Temmuz 2008 16:56
serkanaslan
08-07-2008, 18:58   |  #20  
Yıllanmış Üye
228 mesaj

arkadaşım sana tavsiyem esetnod32 virüs programını kullan internettende indirebilirsin

Kapalı Hesap (53751)
08-07-2008, 19:05   |  #21  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Bu konu ne kadar karışmış ya herkes başka telden çalıyor...

Bu arada sorusu olan başka arkadaşlar konuya ekleme yerine yeni konu açarlarsa daha sağlıklı cevaplar alabilirler diye düşünüyorum...

cudi_evindar
09-07-2008, 00:38   |  #22  
Yıllanmış Üye
100 mesaj

Gerçi arkadaşlar yazmışlar ama Kaspersky  antivirüs kulanmanı öeririm. bunu bidene. yada spyware prgramlarlada pc yi taratabilirsin . faydalı olabilir.kolay gelsin

VatanTRmekan24
09-07-2008, 08:13   |  #23  
Yıllanmış Üye
100 mesaj
PcMaKeR
Kaçtane antivirus güvenlik modunda çalışıyor arkadaşlarda güvenlik modunda antivurs le taratın diyorsunuz.

Bir antivirusun bile bağlı olduğu servisler var

Güvenli modda önemli driver ve bazı servisler haricinde hiçbir servis çalışmaz...

ÇAlışan antivirus varsa söyleyinde bizde deniyelim.

Iste bu bende diyorum

VatanTRmekan24
09-07-2008, 08:18   |  #24  
Yıllanmış Üye
100 mesaj

Vallah biktim sizin Bu Virüs sikayetlerinizden

Dünyanin en iyi GÜVENLIK PROGRAMI PC icin DEEP FREEZE dir bunu kur hic birseyden sikayetci olmassin ama hakliyim gercekten bu zaman da ancak bu Programla bas edilir

Ama senki Bir hackeri PC ne girip Senin Kisisel Bilgilerini calmayi engellemek istiyorsan o baska konu ama bunu bilinki deep freeze varken hic bir hacker ilerdeki günler icin Bilgisayarina girmek icin bir keylogger birakirsa aninda silinegedi hacker tamamen izini kaybedecegi kesindir

PcMaKeR
09-07-2008, 23:12   |  #25  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
yvzbrb
regedit e ve biosa erişimide engelliyor
Bios ha biosa erişimi engelliyor.

ya biosa englleme diye birşey olur mu ya.

Bios ya dışardan devlet dairesi olduğu için bakım yapan kişi parola koymuştur giremiyorsunuzdur yada dual bios olduğundan korumaya almıştır.
Çenobil mi bu girecek biosa.

SaMaRRa'dan alıntı:

arkadaşım sen elle silmeye devam et. bir kaç hafta sonra format attığında hatırlarsın bu söylediklerini..

---------------

nedense ben pc me 3 -4 ayda bir format atıyorum ama neyse.

Tamam siz bana bir pc verin tmm mı hiçbir şey kurmayacağım koruma kartı takmayacağım. saldıracaksınız pc ye. sıkıysa girsin o virus.

Hadi bakalım. Bilmeyen birine söyle bu lafı. Kakışma benle.

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 09 Temmuz 2008 23:19