Virüs yokken garip hal ve hareketler?

flytorpedo2
16-08-2008, 20:58   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
367 mesaj

Arkadaşlar iyi akşamlar;

Bilgisayarı açınca  uzun süre duvar kağıdı görünüyor ve simgelerin gelmesi zaman alıyor.

Masaüstü öğeleri geldiği zaman da bir süre bir yere basmamamk gerekiyor mesela c:/ ye girmeye kalkınca uzun süre beklemem gerekiyor.

Ayrıca bazen internet bağlantısında hata var işareti çıkıyor sağ altta saatin yanında. Üstüne basıp onar deyince onarılıyor ama onarma penceresinde KAPAT tuşu olmuyor İPTAL yazıyor ondan çıkılmıyo iptale basınca.

Bazen de explorer hatayla karşılaştı deyip kapanıyor.

Virüs yok (tur heralde) dememin sebebi tehlikeli sitelere girmemem ve bilgisayarın zonealarm free ve avg ile korunması (süper koruma değil tabii ki ama girdiğim siteler güvenilir o bakımdan).  

Sizce format zamanı geldi mi?

YasarS
16-08-2008, 21:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Evet bence format zamanı gelmiş ayrıca ne gereği varda iki virüs programına onlar zaten kasmaya yeterde artar ayrıca tehlikeli yerlerde virüs olacak diye kuralmı var mesela ben geçenlerde en güvenilir sitelerden birine girdim ki bu site  büyük bir alışveriş sitesi girer girmez benim virüs programı alarm vermeye başladı üstelik o kadar dalış varki içeri bende şaşırıp hemen çıktım.

Son Düzenleme: YasarS ~ 16 Ağustos 2008 21:09
kaplan_xl
16-08-2008, 22:01   |  #3  
Yıllanmış Üye
272 mesaj

ya önemli bişi yok ise pc de yada önemli bilgileri depola sonrada bir format at.uğraşma bence.kafan şişer bu konularda.

flytorpedo2
17-08-2008, 02:01   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
367 mesaj

Sağolun ; biri güvenlik duvarı biri antivirüs.. Ama arkadaşımın bilgisayarında da böyle olmuştu garipsemiştim bi anormallik var. şimdi de avg yi update ederken "a bin file is missing" diyo edemiyorum.

İnşallah format atınca düzelir donanımsal değildir yani

HİPNOZUM
17-08-2008, 02:07   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
870 mesaj

format at dicem ama arkadaşların dedigi gibi donanımsal hatadanda olabilir yani bunu göz ardı edmemek lazım sen ilk önce sistemin kurulu oldugu diski (C:) tahminen sag tıklayıp özellikler - araçlar kısmından hata denetimi yap diski tarasın bi hata olup olmadıgı anlaşılır bu şiekilde