virüsü açsak ne olur?

Mustafa@PC
18-04-2009, 15:41   |  #26  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj
mancukya
Bence acsin zararli yazilimin türüne göre artik hangisini acarsa anlamaz bile dene bence
Beğendim

Kapalı Hesap (128220)
18-04-2009, 16:06   |  #27  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
395 mesaj

Merhaba,
Bilgisayarlarımızın sınırlı olan hafıza ve disk alanlarını doldururlar. Bunun dışında ekranınıza mesaj yazdırmaktan bilgilerinizi değiştirmeye, dosyalarınıza zarar vermekten sabit sürücünüzü yeniden biçimlendirmeye kadar bir çok şekilde sisteminize zarar verirler. Hatta sabit sürücünüze fiziksel zarar verebilirler.

samsamsa
19-04-2009, 03:03   |  #28  
Yıllanmış Üye
677 mesaj
PIRANHA_
seni açtığın başka autorun dosyasıdır çoğu otomatik cd de bulunur öyle dosyalardan görevleri cd takılınca otomatik başlamasıdır...autorun dosyası cd takılınca hangi programın otomatik başlamasını istediğini söyler bilgisayar da onu başlatır yani seni incelediğin virüs olan autorun değil çok büyük ihtimal..ayrıca bugüne kadar pc ye ne zaman taktıysam flash bellek veya türevi birşeyi önceden hep taratıyorum hep de buluyo virüsleri..
hiç sorma ben virüsten anlamamda .. o virüs den dolayı ne cektik biliyon mu sen okulda hocalar her gün format her gün format .internetten araştır bakım amvo virüsü diye.. flash disklerden bulaşır autorun.inf dosyası olarak.nese uzatmayım fasla Gülümseme

Son Düzenleme: samsamsa ~ 19 Nisan 2009 03:04
Banned
19-04-2009, 05:54   |  #29  
Banlandı
232 mesaj
samet713
hiç sorma ben virüsten anlamamda .. o virüs den dolayı ne cektik biliyon mu sen okulda hocalar her gün format her gün format .internetten araştır bakım amvo virüsü diye.. flash disklerden bulaşır autorun.inf dosyası olarak.nese uzatmayım fasla Gülümseme
autorun dosyasının ne olduğunu biliyorum dert etme ama antivirüsü doğru dürüst kullandığım için birileri gibi format derdim hiç olmadı her seferinde cafeden getirdiğim flash diskte bu uyduruk virüs olurdu her seferinde de nod32 ile diski taktığım anda taratır ve silerdim...autorun virüsü yüzünden format atanlara da sorun yaşayanlara da bol bol gülerdim ve hala da gülüyorum çünkü sorun bile değil...bazıları bu bulaştıktan sonra antivirüsle silermiş ve sonra disklere çift tıklatınca birlikte aç sorunu olurmuş ee olur tabii adam bilgisayarıma tıklayıp diskteki hataları düzelt seçeneğine tıklamayı bilmiyor ki bilse 1 dklık iş...bu arada senin autorun virüsü sandığın şeyde şu mu yazıyor

[AutoRun]
OPEN=programadı.exe
ICON=favicon.ico

eğer sen bunu autorun zannediyorsan işin var demektir..ama gerçekten çare basit diski takınca hiç içinde bir dosyaya tıklamadan antivirüsle tarat veya "usb disk security" adlı programı kullan...eğer bu virüs yüzünden herhangi bir disk birlikte kullan seçeneği ile açılıyorsa da: bilgisayarım-sorunlu disk-özellikler-araçlar-hata denetimi-şimdi denetle...işte bu kadar...

sorf
19-04-2009, 06:52   |  #30  
Yeni Üye
22 mesaj

Diyelim ki;

Bilgisayarın söker

samsamsa
20-04-2009, 00:12   |  #31  
Yıllanmış Üye
677 mesaj
PIRANHA_
autorun dosyasının ne olduğunu biliyorum dert etme ama antivirüsü doğru dürüst kullandığım için birileri gibi format derdim hiç olmadı her seferinde cafeden getirdiğim flash diskte bu uyduruk virüs olurdu her seferinde de nod32 ile diski taktığım anda taratır ve silerdim...autorun virüsü yüzünden format atanlara da sorun yaşayanlara da bol bol gülerdim ve hala da gülüyorum çünkü sorun bile değil...bazıları bu bulaştıktan sonra antivirüsle silermiş ve sonra disklere çift tıklatınca birlikte aç sorunu olurmuş ee olur tabii adam bilgisayarıma tıklayıp diskteki hataları düzelt seçeneğine tıklamayı bilmiyor ki bilse 1 dklık iş...bu arada senin autorun virüsü sandığın şeyde şu mu yazıyor

[AutoRun]
OPEN=programadı.exe
ICON=favicon.ico

eğer sen bunu autorun zannediyorsan işin var demektir..ama gerçekten çare basit diski takınca hiç içinde bir dosyaya tıklamadan antivirüsle tarat veya "usb disk security" adlı programı kullan...eğer bu virüs yüzünden herhangi bir disk birlikte kullan seçeneği ile açılıyorsa da: bilgisayarım-sorunlu disk-özellikler-araçlar-hata denetimi-şimdi denetle...işte bu kadar...

o kadarda cahil deyilim artık autorunun ne oldugunu bilmiyecek kadar o açtıgım da uzunca kodlar vardı..benim için bi zamandan sonra sorun bile olmadı ama okulda herkez şikayetciydi halen öyleler..

tenten
20-04-2009, 21:12   |  #32  
OP Yıllanmış Üye
183 mesaj

herkeze teşekürler

A_Jerusalem_N
30-04-2009, 21:51   |  #33  
Yıllanmış Üye
230 mesaj

evet aktif olur.viruslerin bomba kısmı vardır.orasını calıstırdınız mı giderrr...mp3 un içine virus gomebiliyorlar.onun icin bazı avler mp3 dosyalarını taramadan atlayabiliyorlar.