virüsü kendim silebilirmiyim

HPQ-User
01-05-2008, 23:51   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sinsinati sormuş:
bilgisayarıma stopzilla programını yukledim ama trial versiyonu oldugu icin buldugu virusleri silmiyor.onun yerine ben kendim programın virus olarak gosterdigi dosyaları silsem olur mu?oluyorsa gizli dosyaları nasıl gorunur hale getirbilirim?
tesekkurler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
AMD 1GB RAM,120GB HARD DİSK

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.12) Gecko/20080219 Firefox/2.0.0.12 Navigator/9.0.0.6

Borga-x
02-05-2008, 08:49   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Böyle saçma bir düşünceyi kafanızdan hemen çıkarın derim. Çünkü sistem dosyalarına bulaşmışsa 2 sonuç cıkar ya sistem sana bu dosyaları silme yetkisi vermez yada sildiginde sistem bir daha açılmaz. Sana onerım www.kaspersky.com veya www.pandasoftware.com adreslerınden sıstemını onlıne vırus taramasından geçirmen. Bırde bu kurdugun AV'yı sil Antıvır antıvurusunu kur

Code
02-05-2008, 10:22   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
97 mesaj

herhangı bı antıvırus programı ıle ssılebılırısn:)     

ve aynı zamanda bazı vıruslerden dosyalarını sılerek de kurtulabılırısn onlarda basıt vıruslerdır saka vıruslerı falan fılan ama system32 ye yerlesen vıruslerı sılmen olanakasız :)

Optimum
03-05-2008, 00:38   |  #4  
Üye
73 mesaj

Tabiki silebilirsin ama kayıt defterini kullanma konusunda uzman olman lazım. Bu demektir ki uğraşmaktansa en iyisi Borga-x arkadşın dediğini yapman. Zaten tüm virüs programları 15 gün veya 1 ay ücretsiz kullanılabiliyor. Sana tavsiye Norton 2008, Kaspersky gibi gelişmişleri denemen. Bir ay sonrada antivir gibi ücretsizlerle işini görürsün.

crixallis31
03-05-2008, 02:08   |  #5  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

dosya halindeki virüsleri kilbox ya da unlocker adlı proramlarla silebilrisin bu programların silemeyince açıışta silme özellikleri var o yüzden büyük ihrimal virüsü siler ama o virüs kendini sistem için gerekli bir dosyaya kopyaladıysa eğer silinince sistem kararsızlaşı yada geçenlerde benim başıma geldiği gibi açılır açlır açılmaz kapanıyor uyarısı verir(1 kaç aç kapa daha dayandı sonra hiç açılmadı:D) yada virüsü forumlardan arayıp silme yöntemleirni komutları bulursun ki bulaşan virüsü bulma ihtimalin çok zor birde tr siteleirnde pek bulamazsın yabancı siteleride arama yapman lazım ama bunlar pek iyi çzöüler değil tüm bunlarla uğraşacağına antiye para ver al ya da her ne kadar ücretli kalitesinde olmasada ücretsiz antilere bak.netten antiler bazen kampanya yapıyor 6 ay falan ücretsiz kullanma şansına ulaşabilrisin.

eolos
03-05-2008, 12:35   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

ya ne ugrasacan indir bi trial virus programı ongerğin norton sil gitsin kaç yapayım derken göz cıkarma yane