Vista 5+1 Sorunu

Akut
20-06-2008, 12:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar..

Arkadaşlar Asus P5LD2-X/1333 Model Bir Anakart Kullanmaktayım..

Ve Bugun Vista Kurayım Dedim..
Pişman Deilim.. KuRDum Vista..
Vista Home Basic 32 Bit
Fakat Şöyle Bir Sorun Var..
Realtek Programından 5+1 Gösterdigimde deneme olarak her kanaldan Ses geliyor.. ayrı ayrı...
Kayıt Yürütme Aygıtlarını Yapılandırma'dan 5+1 Sınadım.. Yine Bir Sorun Yok..

Fakat winamp yada başka bir program kullandıgımda sadece stereo kullanan biçimde ses geliyor...
yani sadece 2 hoporlorden ses geliyor..

5+1 kullanamıyorum..

asus'un sıtesınden realtek' güncelleştirmesini indirdim..
Sorn Devam Ediyor..
Yardımınızı Bekliyorum..
İyi Günler Dİlerim..

Son Düzenleme: Akut ~ 20 Haziran 2008 13:10
uGuR.uK
20-06-2008, 13:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

hem realtek ayarlarından hemde denetim masası'ndaki ses ayarlarından 5+1 yapılandırmasının dogru olarak yapıldıgından emin ol(denetim masasındaki ayarlarda yapılandırmayı yaparken bikac adımlık sihirbazda tüm hoparlör seceneklerinin işaretli ve simgelerinin büyük oldugundan emin ol). ve gerekirse winamp'ın veya öteki yürütme programlarının son sürümünü kur...

not: indirdigin sürücünün sürüm notlarına(release notes) bi bak, vista'da 5+1 surround desteği verdigi yada vermedigi yazıyomu? cünkü her sürücü tam destek vermez...

Akut
20-06-2008, 13:54   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Hepsini Senden Önce Defalarca Denedim..
Yardmcı Olmaya çalışgın için teşekkür ederim

Borga-x
20-06-2008, 14:12   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Şöyle bir sey var.Dinledigin muzıkler 5+1 kayıtlımı? Bence bu sorun degıl aygıtlar duzgun çalısıyor senın atladıgın nokta Audıo CD olsun MP3 olsun kodlanıken veya kayıt edılırken Stereo olarak kaydedılıyor. Wınamp'ta bır plugın ıle 5 hoparlorlerden de ses alabılırsın ama sadece 5 kolon çalışsın dıye yapılan bır uygulama.
5+1 sesi ancak DVD vıdeolarda duyup anlayabılırsın.

alacakll
20-06-2008, 19:53   |  #5  
Üye
69 mesaj

evet aynı sorunu bende yasadım kardes benim anakartda epox realtek ses kartı mevcut sürücülerle alakalı değil sadece dinlediğin müzik 5+1 desteklemesi lazım aksi takdirde vista müsade etmiyor ancak söyle yapabilirsin
srs audio sandbox veya diğer programları kurarsan dinleyebilirsin tabi bu programlarda ücretli birde k-lite codec kur oda işe yaradı bende ama xp gibi kaliteli olamadı SRS AUDİO SANDBOX bu iş için yapılmış cok kaliteli ama dediğim gibi ücret