Vista avira personal edition'ı görmüyor

uğur143
24-05-2008, 11:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

Windows Vista kullanıcısıyım.Vistayı kullanmaya ilk günlerde sistemimde 3 aylık Norton antivirüs yüklüydü.3 ay dolduktan kısa bir süre sonra onu kaldırdım ve yerine avira personal edition ı kurdum.Bir süre daha problemsiz devam ediyordu bilgisayar fakat daha sonraları güvenlik merkezi bilgisayarımdaki avirayı görmediğini iletmeye başladı.Geçen gün vista SP1 i yükledim ilk açılışta vista avirayı gördü ben de derin bir ohh çektim fakat bilgisayarı ikinci açışımdan itibaren vista avirayı görmemeye başladı.Avira güncel vista da güncel.Bunun nedeni ne olabilir?Bu problemi nasıl giderebilirim?

cbilgen13
24-05-2008, 11:51   |  #2  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

genel olarak güvenlik hataları update edilmemiş anti-virüs programlarından kaynaklanıyor..ama uğdate'i sorunsuz yaptığını söylüyorsun..vista'da işletim sistemi ile alakalı hata raporlarının toplandığı ve çözümlerin yazıldığı bir sistem mevcut belki sp1 yüklemesinden önce var olan ama sp1'i yüklediğinde giderilmiş olmasına rağmen hata raporlarının arasında kalmış bir sorun olabilir..bence olay görüntüleyicisi altındaki hata raporlarını temizle olay günlüklerini boşalt...

hiç biri işe yaramazsa vista altında sorunsuz çalışan ve benim çok memnun olduğum nod32 war...onu kullanmanı tavsiye ederim..