Vista Customize 2 (Siyah ikonset)

Banned
08-04-2008, 00:14   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

İlk olarak kendi ikonlarımızı nasıl oluştracağımızı vermiştik.Tamam kendi özel dosyalarımız için kendi ikonlarımızı ürettikte ya sistem ve sistem dosya ikonları.Benim görüşüm vistaya katılan siyah aero temasına her ne kadar üzerlerinde çalışılmış olsada mavi xp temasını hatırlatan mavi ikonlar hiç yakışmamış.Bu konumuzda ikonlarımızı vistaya yakışır siyah temalı ikonlarla değiştrelim.Bunun için ilk olarak aşağıdaki linkte verdiğim ikonları (116 tane) indirip, rardan çıkartıp, C diskinin öyle kolay kolay hatayla silmeyeceğiniz bir klasöre taşıyın. Ben kullanıcılar klasörünü kullanıyorum.

İkonlarımızı indirdik uygun klasöre taşıdık.Sıra geldi uygulamaya. Bunun için tuneup programını indirip wintysler seçeneğinden bir defada tümünü değiştirebileceğiniz gibi manuel olarakta tek tek  mevcut dosyalara sağ tıklatıp simge değiştir seçeneğinden gözat ve ikonlarımızı buradan bulup seçip uygulayabiliriz. Fakat dosya türlerinde varsayılan ikonların kullanılması için mutlaka tuneup vea benzeri bir programa ihtiyacımız olacaktır.Programla ikonlarımızı değiştirdikten sonra işimiz bitecek isterseniz tekrar programı kaldırabilirsiniz.Yok ben manuel yapayım dieyen arkadaşlar belgelerim bilgisayarım gibi masaüstü öğeleri içinse masaüsünde sağ tıklayıp kişiselleştirme masaüstü simgelerini değiştir seçeneğinden her bir ikonu seçip simge değiştir gözat seçeneğinden değiştirebilirler.Yaptığımız işlemlerin sistemimize hiçbir zarar olmdığı gibi tamamen geri dönülebilinir niteliktedir.Biz dosyaları değiştirmiyor sadece o ikonu kullanma bunu kullan diyoruz.
İşte ikonlarımız

İşte sonuçtan küçük bir görüntü

(İkonların birçoğunun üretimi tarafıma ait olup başka yerde aynı siyah ikonlardan bulamazsınız).

Son Düzenleme: Banned ~ 08 Nisan 2008 00:34
Kapalı Hesap (34907)
08-04-2008, 10:47   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Arkadaşım khramn ikonlar olmazsa olmazlardandır.,Güzel bir çalışma olmuş eline sağlık...

beyaz_atli
16-04-2008, 13:59   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

tesekkurler elıne saglık