Vista'da Windows Ağ Bulamıyor Sorunu.

arınç
14-09-2009, 22:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Arkadaşlarlaptop'a format atayım dedim.Atmadan önce internet vardi.Ama attıktansonra internete qirmiyordu.Ayrıca Bir Ağa Bağlan deyincede "Windows AğBulamıyor" diyor.Forumlarda 1-2 tane daha konu açtım ama kimse cevapbile vermedi. Lütfen yardım edin. Şimdiden Teşekkür Ederim..

OnlyMann
14-09-2009, 23:08   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

bağlantı şekliniz nedir? kalblolu veya kablosuz.

bağlantı şeklinize göre kablolu veya kablosuz ise ağ bağlantı donanımızın sürücü tanımlarında sorun olabilir. bilgisayarım sağ tuş özelliklerden Donanımdan Aygıt yöneticisine bakmalısınız. burada ! veya ? işareti olan ve ağ bağlantısını gösteren donanım var mı yok mu diye bakmalısınız. varsa eğer sürücüyü güncellemelisiniz. bu arada bağlantıda donanım bulunduğun da da ip alma işleminin yapılması gerekir bu durumda donanıma otomatik ip al seçeneği seçilmelidir.

arınç
14-09-2009, 23:11   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

Hiç bir kablosuz bağlantıyı bulamıyor benimkinide :( ne yapmalıyım şimdi:(

OnlyMann
14-09-2009, 23:33   |  #4  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

yukarıda dediğim gibi kablosuz ağ bağlantı donanımının sürücüsünün doğru yüklendiğinden ve açıldığından emin olunuz. fiziksel olarak kapalı iken de bulamaz. ayrıca ilk olarak modeme şifresiz bağlanmayı denemelisiniz. bir de eğer kablosuz bağlantı (modem) ID bilgisi gizlenmiş ve siz hatalı giriyorsanız da sorun olacaktır. Güvanlik yazılımınız da izin vermiyor olabilir.

arınç
15-09-2009, 10:14   |  #5  
OP Taze Üye
9 mesaj

Tamam bir denerim