Vista Ethernet Sorunum Var Yardım Edin Lütfen.

Psyhco
29-10-2009, 08:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Öncelikle GÜNAYDIN;

bende windows vista ultimate 32x kurulu fakat internete bağlanamıyorum ağ taratıyorum kablolu veyahut kablosuz modem bulunamadı yazıyor yanılmıyorsam vista uyumlu ethernet driver yüklü değil bende pek bilgim olmadığı için neyi indirip kurabileceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız minettar olurum şimdiden teşekkürederim herkeze.

Anakartım: AMD Phentom(tm) 8650
Ethernet Kartım: Generic Marvell Yukon 88E8056 based Ethernet Controller

Daisuke
29-10-2009, 08:43   |  #2  
Daisuke avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
386 mesaj

Ethernet kartının çalışması için bir şey yüklemen gerekmiyor. Aygıt Yöneticisinden Ethernet kartının yüklü olup olmadığına bak. Komut istemini yönetici olarak çalıştır ve şu komutları yazıp çalıştırdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlat. "c:\netsh winsock reset" Bu şekilde çalışmaz ise antivirüs programını sildikten sonra tekrar dene. Bunlar da olmazsa modemini ve kabloları kontrol et. Kolay gelsin.

Psyhco
29-10-2009, 11:06   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

denedim fakat oLmadı ben Windows Xp Proff Sp2'den ultimate 32x'e geçiş yaptım ve ethernet kartımı vistada okutmam için sanırım  "Generic Marvell Yukon 88E8056 based Ethernet Controller'in vista uyumlu driverını bulmam gerekiyormuş ben bulamadım bi türlü yardımcı olsanız fena olmaz