Vista format surunu

onurrT
29-04-2009, 11:45   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
288 mesaj

Arkadaşlar 2 gün önce Asus dizüstü bilgisayarıma windows 7 yükledim fakat bu yaz burada olmayacağım için vistaya geri dönmeye karar verdim.Fakat Asusun verdiği recovery dvdyi taktığımdasadece vistayla ilgili dosyalar gördüm.Bilgisayarı cd takılıyken yendinde başlattım cd takılıyken bioasa falanda baktım ama bir türlü yükleme ekranına gelemedim.Bu cdyle nasıl format atabilirim.
Şimdiden teşekkürler.

Süleyman.
29-04-2009, 11:49   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

DVD'yi takıp bilgisayarınızı yeniden başlatın. İlk açılışta siyah ekranda Press ?? for Boot Device Selection gibi birşey yazacak. O söylediği F tuşuna basın. Oradan Boot Device olarak DVD-Rom'u seçin. DVD'den yüklemeye başlayacak. Talimatları izleyerek format işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

onurrT
29-04-2009, 14:22   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
288 mesaj

Format atmayı başardım fakat driver cdsini takıtım bu cd sadece vista da kullanılır diyor uyumluluk bölümüne girdiğimdede windows server 2003e kadar olan sistemleri görüyorum.Bende cdinin bütün klasörlerindeki driverları kendim yüklemeyi denedim çoğunu yükledim ama tam olarak yapamadım sanırım çünkü internet hızım 5 kb/sn nin üz<erine çıkmıyor o cdyi nasıl çalıştırabilirm.

Mustafa@PC
01-05-2009, 00:23   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Donanım üreticilerin web sitesinden yüklemeyi deneyin.