vista home pr.

HPQ-User
27-05-2008, 22:22   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

imfree sormuş:
merhaba,
sormak istediğim vista kullanıyorum
işlemci ve anakartımı değiştirirsem işleitm sistemim gidicek mi ?
yani orjinal kullanıyorum bilgisayarı aldığımda geldi
yani işlemci ve anakartta aynı windowsu kullanabiliyor muyum ?
şimdiden teşekkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
amd 4600 msik9vgm anakrt 1 gb 667 mhz ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

Reborn91
27-05-2008, 22:39   |  #2  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

hayır hiçbir sorun olmaz... ama xpde bana bi ara çok fazla donanım değişikliği algılandı diyerek tekrar etkinleştirme sordu.. fakat windows un orjinal ve seninse zaten hiçbir problem çıkmaz :)

Banned
27-05-2008, 23:34   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Sizin kullandığınız gibi sistemler oemdir.Mevcut kurulu sisteminizde sorun olmaz ancak format atıp sistemi yeniden kurmak istediğinizde kurulacak fakat etkineştirilmeyecektir. Bu sorunu aşmanın en güzel yolu;
    a.)Etkinleştirme yedeği ki bu durumda sistemi etkinleştirmek yerine eski etkinleşitrme dosya yedekleri tekrar yükleniyor ve tamamen yasal olarak sisteminizi kullanıyorsunuz. Bu işlemi yapan yazılım için nette  ActivationBackupRestore şeklinde arama yapın.
     b.) Komple sistem yedeği alamak. Sistemi sıfırdan komple kurun g.host ile kurulu sistemin yedeğini d  diskine yada dvd ye alın. Yeni bir kurulum gerektiğinde hem bu tür proplemlerle uğraşmazsınız, hem sistem kurmakla uğraşmazsınız, hem sistem çökmelerinde tamirle uğraşmazsınız.İlk kurulumdan sonra alacağınız yedeğin bayutu 3--4 gb olacaktır ve bunada değer.

Ne yaparsınız bu işşler böyle. Satış sitelerine bakarsanız sizde oem işletim sistemlerinin diğerlerinin neredeyse yarı fiyatına olduğunu farkerdersiniz.