Vista için uyumluluk güncellemesi

CHIP Online
28-05-2008, 22:37   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

MS, yeni bir güncellemeyle Vista'nın ve Windows Server 2008'in bazı uyumluluk sorunlarını giderdi.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Vist ... cellemesi_7107.html

Microsoft, dün yayınladığı bir güncelleme ile, Vista'nın ve Windows Server 2008'in bazı oyun ve uygulamalarla olan uyumluluk sorununu giderdi. Şirket, KB947562 koduyla yayınlanan güncelleme hakkında resmi sitesinde şu açıklamayı yaptı:

Windows Vista'da bazı eski oyunları yüklemeyi ve çalıştırmayı denediğinizde, aşağıdaki belirtilerden bir veya daha fazlasıyla karşılaşabilirsiniz:  

- Oyun, uygulama veya bellenim doğru yüklenmeyebilir.
- Oyun, uygulama veya bellenim sistem kararsızlığına neden olabilir.
- Oyunun, uygulamanın veya bellenimin temel işlevleri doğru çalışmayabilir.

Bu güncelleştirme, aşağıdaki yöntemleri kullanarak Windows Vista'da uygulama uyumluluğunu geliştirir:  

- Güncelleştirme, uygulamaya katı bir engelleme uygular. Katı engelleme, Windows Vista ile uyumsuz bir uygulamanın işletim sistemi üzerinde çalışmasını önler.
- Güncelleştirme, uygulamaya yumuşak bir engelleme uygular. Yumuşak engelleme, Windows Vista ile uyumsuz bir uygulama çalışmaya başladığında bir bildirim görüntüler.
- Güncelleştirme, uygulamanın Windows Vista'daki işlevselliğini geliştirir.

Bu yöntemler güncelleştirmeye eklenmiş olan aşağıdaki uygulamalar için geçerlidir:  

- Webroot Spy Sweeper Consumer'ın aşağıdaki sürümleri (Bu sürümlere katı engelleme uygulanır):
- 5.3.1.2344 ila 5.3.2.2368
- 5.5.1.3172 ila 5.5.1.3356
- 5.5.7.48 ila 5.5.7.122

- Webroot Spy Sweeper Enterprise'ın aşağıdaki sürümleri (Bu sürümlere katı engelleme uygulanır):
- 3.0.2.1623 ila 3.1.5.2246
- 3.5.0.3189 ila 3.5.0.3586

- RealVNC Ltd VNC Server Personal Edition 4 (Bu uygulama işlevselliğini geliştirmek üzere güncelleştirilmiştir)

- Microsoft Zune Software (Windows XP'den Windows Vista'ya yükselttiğinizde bu uygulamaya katı engelleme uygulanır)

- Microsoft Games Explorer (Bu uygulama işlevselliğini geliştirmek üzere güncelleştirilmiştir)

- Sony Picture Package sürüm 1.0 ila sürüm 1.8.1 (Bu sürümlere katı engelleme uygulanır)

Yapılan açıklamada, güncellemenin daha önceki uyumluluk güncellemelerini de içerdiğinin altı çiziliyor.

Tüm konu: Vista için uyumluluk güncellemesi

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows güncellemelerini takip ediyor musunuz?

Lammoth
29-05-2008, 00:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
178 mesaj

Evet, hepsini hemen yüklüyorum, otomatik olmasına rağmen arada kendim de denetletiyorum.

uGuR.uK
29-05-2008, 13:58   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

XP'deyken pek kurcalamıyodum ama Vista'ya gectim geceli windows update catır catır indiriyo herşeyiGöz kırpma

PESSIMIST
31-05-2008, 01:21   |  #4  
PESSIMIST avatarı
Yıllanmış Üye
258 mesaj

Bende takip ediyorum. Otomatik yüklenmesini kapattım. :ünkü kota az olduğunda da hemen indiryor kotayı aşmama neden oluyordu. Şimdi sadece denetliyor ve bana bildiriyor. Ben manual olarak yüklüyorum..

sakin_insan
31-05-2008, 11:35   |  #5  
Yıllanmış Üye
508 mesaj

Otomatik olarak denetliyor ve yüklüyor. Çünkü ben denetlemeyi unutabiliyorum... :)