Vista İşletim Sisteminin İmagesini Almak

HPQ-User
26-06-2008, 16:42   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ihgurhan sormuş:
elimde bu özelliklerle ait 15 adet makina var ve okulumuzun Bilgisayar sınıfında kullanıyoruz bu makinaların yanında verilen bir image dvdsi var ve imageX programıyla alınmış ve yaklaşık  1 saat içersinde yukleme yapıyor. çok uzun bir süre benim amacım bu programı daha kısa zamanda kurulmasını sağlamak ve etkinleştirme sorununu çözmek çünkü vista her defasından image yüklemesinden sonra etkinleştirme istiyor ben bunu alacağım bir image ile çözemezmiyim Acronis ve Ghost denedim fakat olmadı bir türlü etkinleştirmeyi geçemiyorum yardımlarınızı bekliyoru. iyi çalışmalar.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
İşlemci                        Intel Core 2 Duo E6600
Anakart                        FUJITSU SIEMENS D2312-A3
Chipset                        Intel Broadwater Q965
RAM                        2x1024 MB DDR2 667 Mhz
Sabit Disk                        160 GB, 7200 RPM, SATA-II
Optik Sürücü        16X DVD-RW DL
Kart Okuyucu        Medya Kart Okuyucu
Ekran Kartı        ATI Radeon X550 256 MB
Ses Kartı                        o/b Realtek ALC260
Ethernet Kartı        o/b Gigabit Ethernet
USB                        6 Adet Arkada 5 Adet Önde
Power Supply        300W
Kasa                        BTX Kasa

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)

Banned
26-06-2008, 18:08   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Vistada etkin olarak kullanabileceğiniz ghost sürümü 12. Kurup etkinleştirdiğiniz bir sistemde g host ile yedek aldıktan sonra bu yedeği diğer cihazlardada kullanabilirsiniz. Etkinleştirme yine sorun olursa etkinleştirdiğiniz sistemden ActivationBackupRestore yazılımıyla alacağınız etkinleştirme yedeğini diğer cihazlara aynı yazılımla yükleyebilirsiniz.

ANADOLU
26-06-2008, 21:58   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
249 mesaj
khramn
Vistada etkin olarak kullanabileceğiniz ghost sürümü 12. Kurup etkinleştirdiğiniz bir sistemde g host ile yedek aldıktan sonra bu yedeği diğer cihazlardada kullanabilirsiniz. Etkinleştirme yine sorun olursa etkinleştirdiğiniz sistemden ActivationBackupRestore yazılımıyla alacağınız etkinleştirme yedeğini diğer cihazlara aynı yazılımla yükleyebilirsiniz.
Bu kadar güzel cevap verilebilir.

bilgisayar açıp kapamasını bilmezken sırf bilgisayardan birşeyler kapmak için internet cafeye oradan büyük bir eğlence merkezinin bilgi işlemine girmiştim o zamanlar bu programları bilende yoktu duyanda o zaman meraklıyızya herşeye ( gerçi hala öyle) o zamanlar  14 saat pc başından kalmayan ben coğu internet cafeye imaj bunları öğretmiştim.

içimden geldi ufak bir anımı paylaştım müsadenizle;

Banned
26-06-2008, 22:49   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
ANADOLU
Bu kadar güzel cevap verilebilir.

bilgisayar açıp kapamasını bilmezken sırf bilgisayardan birşeyler kapmak için internet cafeye oradan büyük bir eğlence merkezinin bilgi işlemine girmiştim o zamanlar bu programları bilende yoktu duyanda o zaman meraklıyızya herşeye ( gerçi hala öyle) o zamanlar  14 saat pc başından kalmayan ben coğu internet cafeye imaj bunları öğretmiştim.

içimden geldi ufak bir anımı paylaştım müsadenizle;

İyi güzel hoşta ne demek istediğinizi valla anlamadım. Övdünüzmü, yerdinizmi?

ANADOLU
26-06-2008, 23:47   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
249 mesaj

tabiki sizi övmüştüm kısa ve öze cevap vermenizden dolayı tam ben aklımdakileri toparlayıp yazayım derken çokdan cevap gelmiş bile.