Vista-kablosuz modem sorunu

edizkralll
17-02-2009, 23:40   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

TTnet in verdiği exper modem ile evden kablosuz baglanıyoruz 4 pc var 2 si vista 2si xp,bikac defa benim pc den kurmayı denedim her seferinde exper bi sorun verdi,diger vistadan kurduk modemi,herkes sorunsuz baglanıyor ben kablolu girebiliyorum kablosuzda her seferinde hata veriyor.Düşük sinyal sorunu veriyor,sorun bulunamadı diyor,onarılamadı diyor olabilcek her hatayı verdi ama ben hala giremiyorum malesef...ne yapmam gerekir acaba?

megaloman
18-02-2009, 00:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
588 mesaj

sanırım hata veren laptop.wiraless driverlerinizi güncelleyin deneyin.eğer bu hata sadece sizin laptopunuzda oluşuyorsa hata sizin laptoptan kaynaklı..yada wiraless driverlerinizin hepsini silip temiz bir şekilde baştan yükleyip deneyin.

edizkralll
18-02-2009, 00:37   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

silip yükledim , güncelledim.Sorun devam etmekte...

edizkralll
18-02-2009, 03:07   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

Realtek 8187b bu arada wireless aygıtım,aygıt yöneticisi güncel bulamadı manuel indirdim kurdum o da olmadı.Fikri olan paylaşırsa sevinirim ilk kez başıma geliyor.

megaloman
18-02-2009, 13:40   |  #5  
Yıllanmış Üye
588 mesaj

sen o laptopla farklı kablosuz ağlara bağlanmayı denedinmi,denemediysen denermisin.bi ihtimal modemdede olabilir

edizkralll
18-02-2009, 16:44   |  #6  
OP Taze Üye
5 mesaj

şu an için böyle bir şansım yok malesef,modemi tekrar kurana kadar böyle bir sorunum yoktu sıfırdan kurulum yaptıktan sonra oldu bu sorun.tekrardan bir kurayım belki düzelir ama sorun modemle pc arasındaki uyusmazlık ip cakısması tarzı birşey olabilir sanırım.

osmanefe
18-02-2009, 20:03   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

modeminde mac adresinden engelleme yapmış olmayasın ondan olabilir pc nin wifi driverlerini güncelle eğer sorun devam ediyorsa modem programını laptopuna kur ilk başta kablo ile bağlayarak ayar yap sonra wifi den bağlanmayı dene büyük ihtimal bağlanır ip çakışması olduğunu düşünüyorsan bütün bilgisayarların ip'sini elle yapılandır

kasai
18-02-2009, 22:51   |  #8  
Yeni Üye
42 mesaj

exper marka laptopumun wireless adaptörü de sizinki gibi Realtek 8187b idi ve ne yaptıysam kablosuz bağlantıda stabiliteyi sağlayamadım bende son çare onu devre dışı bırakıp usb wireless adaptörü alarak sorunumu çözdüm eğer bir çözüm bulur ve paylaşırsanız sevinirim iyi akşamlar

edizkralll
19-02-2009, 00:21   |  #9  
OP Taze Üye
5 mesaj
osmanefe
modeminde mac adresinden engelleme yapmış olmayasın ondan olabilir pc nin wifi driverlerini güncelle eğer sorun devam ediyorsa modem programını laptopuna kur ilk başta kablo ile bağlayarak ayar yap sonra wifi den bağlanmayı dene büyük ihtimal bağlanır ip çakışması olduğunu düşünüyorsan bütün bilgisayarların ip'sini elle yapılandı
dediğin herşeyi zaten yapmıştım...bicok farklı sekilde yaptım yine de olmadı...vistayı yeniden kurmayı denerim zamanım olursa belki bu sekilde olur...

doktormert
19-02-2009, 17:59   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
185 mesaj

arkadaşlar air ties r211 kablosuz modem kullanıorum.ewde 3 laptop war.2'si vista 1'i xp yüklü.xp we bir vista sorunsuzca bağlanıyor.fakat diğer vista yüklü bilgisayarın internet bağlantısı yaklaşık 10 dk da bir kopuyor.sinyal seviyesinin düştüğünü gösteririp duruyor.başka kablosuz bağlantılarda da aynı sorunu yaşıyorm.bilgisayarda windows 7 yüklüydü sorun yoktu fakat orjinal vistasını kurduğumda böyle bi sorunla karşılaşmaya başladım.driver ını da güncelleştirdim.SİZCE SORUN NEDİR?

Cano35
21-02-2009, 12:03   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

Merhabalar,benim de laptop formattan sonra internete girmemeye başladı.Formatta vista yükledik,aygıt yöneticisinden ethernet sürücüsünü kontrol ettim,görünür de bir sorun yok fakat kablolu ve kablosuz ınternete baglanamıyorum.Evde iki bilgisayar daha var.Onlar tıkır tıkır giriyolar nete.Modemde sorun olcagını sanmıyorum.Laptopun Cdsi yoktu driverları internetten bulup indirmişler.Acaba ethernet driver uyusmazlıgı mı var anlamadım.Yardımcı olursanız sevinirim...

problemler
21-02-2009, 12:07   |  #12  
Taze Üye
9 mesaj

benim de olmuştu benzer bi sorun. sinir olmuştum. modemin içine girmeyi dene. orda baı ayarlar var o ayrlarla senin laptopun yarlarının tutması lazım. yani ben çok aradım en sonunda komşumuz modemin içine girdi ordan yaptı. meğer ayarları tutmuyomuş. bi dene inşalah sorun hallolur.