Vista kullananlara kötü Win 7 sürprizi

CHIP Online
27-10-2009, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Vista'sını Windows 7'ye yükseltenlere kötü sürpriz: İşte tüm yaşananlar ve ciddi bir sorun...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/vist ... surprizi_16073.html

Resimlerle: Windows 7 gecesinden çok özel kareler!

Microsoft'un eski işletim sistemlerini Windows 7'ye yükseltme seçeneği pek çok kullanıcı tarafından çok beğenildi. Ama konu teoriden pratiğe döndüğünden beri bazı kullanıcıların bitmek bilmeyen şikayetleri Micorosft'u zor durumda bırakıyor. Son zamanlarda en çok duyulan şikayet ise Windows 7'nin sürekli olarak kendisini yeniden başlatıyor olması.

Bu kullanıcıların yaşadıkları sorun ise Vista'dan Windows 7'ye yükseltmenin bir türlü sağlıklı bir şekilde gerçekleşememesi. Kullanıcılar aslında sorunsuz bir yükseltme yaşadıklarını fakat son anda işlemde bir hata mesajı ile karşılaştıklarını ve bilgisayarın kendisini yeniden başlattığını söylüyor. Bilgisayar yeniden başladıktan sonra ise aynı şey tekrarlanıyor ve bilgisayar sonu gelmez bir yeniden başlatma zincirine giriyor.

Şu ana kadar bu konuda kalıcı bir çözüm ortaya çıkmadı.

Tüm konu: Vista kullananlara kötü Win 7 sürprizi

İzleyin: Windows 7'ye çizgi kahraman

Resimlerle: Windows 7 gecesinden çok özel kareler!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz yükseltme sırasında bir problem ile karşılaştınız mı?

Pollka
27-10-2009, 20:57   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

bence bu yükseltme işi sırf reklamlarda ürünü şişirmek için yapıldı. ben oem cd den yüklediğim için öyle bir sorunla karşılaşmadım ama gerçekten böyle bir problem varsa microsoftun başını ağrıtır

sabotaj1023
27-10-2009, 21:44   |  #3  
Yeni Üye
21 mesaj

aynı sorun vistaya service pack 2 yüklerken oldu bana sürekli yeniden başlıyordu pc mecbur format çektim çünkü pc açma aşamasında bu hatayı verdiği için hiç bir şekilde müdahale edemiyorsunuz.

Fattur
27-10-2009, 22:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Tartışıyoruz: Siz yükseltme sırasında bir problem ile karşılaştınız mı?

Ben yükseltme yapmamki.Direkt temiz kurulum :)

aaksel5335438174
29-10-2009, 11:19   |  #5  
Taze Üye
9 mesaj

ben sidisinden kurdum elimde2tane win sidi var bu 3win 7 kurarken bisorun yaşamadım çokkolay yüklenditahmini15dk

teksalih
01-11-2009, 12:04   |  #6  
Yıllanmış Üye
157 mesaj

bende rtm kurdum inşallah aksilik çıkmaz ise vista li bir netbook alıp 7 ye yükselticem yasal bir sürüm olucak, kopya yı sadece denemek için kurdum lisanslı alıcam inşallah