vista os x

HPQ-User
25-11-2009, 14:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

anıl sormuş:

sitenizden linkteki programı indirdim ve kurdum. yeniden başlattıktan sonra mac os teması ile açıldı ve parolamı sordu parolayı girdikten sonra bilgisayar aşılıyor ancak "874 sıra sayısı, SHELL32.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı" diye bir uyarı veriyor. tamama basıp uyarıyı kapattığımda windows gezgini çalışmayı durdurdu uyarısı geliyor, programı kapat diyorum. bundan sonra ekranın tamamen siyah. mause u görebiliyorum ve kontrol edebiliyorum ancak ekranda hiçbirşey yok. görev yönetisini açtığımda bilgisayarı kilitle, kullanıcı değiştir, .... , görev yönetisini başlat penceresi yine mac os temasıyla gayet düzgün açılıyor, görev yönetisini açabiliyorum, ordan da yardım bölümünden Windows yardım ve destek menüsünü açabiliyorum ancak başka hiçbir şeyi görüntüleyemiyorum. şu anda başka bir bilgisayardan bağlanıyorum, yardım edebilirseniz çok sevinirim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
2ghz 800 fsb
1gb ekran kartı
4 gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.0.15) Gecko/2009101601 Firefox/3.0.15

teknohat
25-11-2009, 19:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,494 mesaj

Geçici bir çözüm belki ama işe yarayabilir. Görüntü gittikten sonra görev yöneticisini açın, işlemler sekmesine gelin ve dosya > yeni görev'e basın. Açılan küçük pencereye explorer.exe yazıp enter a basın.

OSMAN BAĞÇEVAN
25-11-2009, 20:13   |  #3  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Teknohat'ın dediğini ilk adımda bi yapın..Eğer olmazsa ,
çalıştır ı açıp yada cmd ekranını :
sfc /sannow
bu komutu yazın ve entera basın..

Siz anlaşılan mac görümlü vista yapıcaksınız..Bu konuda ki program tam size göre + zararı yok!

Banned
25-11-2009, 20:31   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Kullandığınız yazılımı bilmiyorum ancak shell32.dll dosyasını silmiş yada adresini değiştirmiş olabilir. Adresini değiştirmişse sisteminizin güvenli modda açılması gerekir ancak silmişse sisteminiz açılmaz işlem yapılmaz. Daha doğtrusu masaüstü gözükür ancak ne ikonlar gelir nede pencereler açılır. Hatta silme kopyalama yapıştırma gibi işleri dahi yapamazsınız ancak görev yöneticisi yardım merkezi çalışır, ondada işlem yapılmaz.

Çözüme gelecek olursak bir arkadaşın vereceği yada başka VİSTA yüklü bilgisayardan kopyalayacağınız shell32.dll dosyasını ghost, ubuntu, pardus vb yazılımların boot/çalışan cd yazılımları ile veya harddiski söküp başka bir birgisayara takarak kısacası harddiske bir şekilde ulaşarak system32 klasörüne atmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra sisteminiz sorunsuz açılıp çalışacaktır.

mancukya
26-11-2009, 19:29   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Uxtheme patch yaparken servis paketlerine göre yapicaksiniz vista sp1 sp2, xp sp1 sp2 sp3 vs vs hepsinin uxtheme patchleri degisik.
Bu tarz paketleri kurarken sisteminize uygunu secmeniz gerekiyor ayrica cogu paket icinde  SHELL32.dll alirsiniz cünkü sistem o dosya ile oynamaya kalktiginda koruma sebebiyle sorun yasiyor onu asan paketler var mesala forumdada daha önce konusulan Seven Remix XP http://www.niwradsoft.com/ sp3 üstüne kuruldugunda sorunsuz calisan ve sorunsuz kaldirilan bir program.
Bu tarz paketleri kurarsaniz iyice okumaniz , sisteminizi bilmeniz ve en önemlisi reg yada HIPS korumasi yapan yazilimlari gecici olarak devre disida birakmaniz lazim.