vista ready boost

cihatullah
07-09-2007, 18:12   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

arkadaşlar yeni çıkan bu bellekler xp de de çalışıyor mu

gökhan19
07-09-2007, 18:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
997 mesaj

Allah aşkına vista ready boost xpde çalışırmı.Hem vista ready boost diye bi bellek ürünü yok vista ready boost vistanın bi özelliği...Vista ready boostu yeni çıkan bi bellek ürünü sanıyosan git camdan atla..Gülüş

Borga-x
07-09-2007, 18:39   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Tabıkı çalışır. Sorun olacagını sanmıyorum.Kalbi kırıkMor Göz

Ulan bende tongaya geldım..Başlığa bakmadan sankı DDR3 belleklerı soruyor anladım.. Kardeşim adam gıbı yazsana su sorularını..Kızgın

Son Düzenleme: Borga-x ~ 07 Eylül 2007 18:45
gökhan19
07-09-2007, 18:59   |  #4  
Yıllanmış Üye
997 mesaj
Borga-x
Tabıkı çalışır. Sorun olacagını sanmıyorum.Kalbi kırıkMor Göz

Ulan bende tongaya geldım..Başlığa bakmadan sankı DDR3 belleklerı soruyor anladım.. Kardeşim adam gıbı yazsana su sorularını..Kızgın

vista ready boost diye bizim bilmediğimiz bi bellek çeşiti çıkmış demekkiGülüşGülüş

Barip
07-09-2007, 23:47   |  #5  
Yıllanmış Üye
233 mesaj

arkadaşlar bende benim sony nw-e015 mp3 ü taktığımda ready boost olark kullan yazıyor. Gerçekten kullanabilir miyim?2gb yarısı boş

gökhan19
07-09-2007, 23:50   |  #6  
Yıllanmış Üye
997 mesaj
Barip
arkadaşlar bende benim sony nw-e015 mp3 ü taktığımda ready boost olark kullan yazıyor. Gerçekten kullanabilir miyim?2gb yarısı boş
Desteklediğine göre kullanabilirsin demektir.Desteklemese o uyarı gelmez..

uGuR.uK
08-09-2007, 00:29   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
gökhan19
Allah aşkına vista ready boost xpde çalışırmı.Hem vista ready boost diye bi bellek ürünü yok vista ready boost vistanın bi özelliği...Vista ready boostu yeni çıkan bi bellek ürünü sanıyosan git camdan atla..GülüşBeğendimBeğendim
ya bu kadar olmaz, tamam illa herseyin herkesce bilinmesi gerekmio ama okurken dikkat edin, "VISTA" ready boost dio demi..... hem onun bi bellek oldugunu nerde gördünki...

Son Düzenleme: uGuR.uK ~ 08 Eylül 2007 00:31
Borga-x
08-09-2007, 11:10   |  #8  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

işyerinde çalışırken bır anda öyle okuyup anladım. Bırazda hastayım bu aralar... Kusuruma bakmayın kızma elazıglı atarım kendımı köpruden bak.Sebsbım olursun Kahkaha

gökhan19
08-09-2007, 11:16   |  #9  
Yıllanmış Üye
997 mesaj
Borga-x
işyerinde çalışırken bır anda öyle okuyup anladım. Bırazda hastayım bu aralar... Kusuruma bakmayın kızma elazıglı atarım kendımı köpruden bak.Sebsbım olursun Kahkaha
Bu arada soruyu soranda çıkmış gitmiş artık uğramaz heraldeEmin değilSinsi

kamikaze
08-09-2007, 11:28   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,441 mesaj
gökhan19
Borga-x
Bilmiş bilmiş davranmasaydınız kaçmazdı tabi.Ne var yani bilmiyorsa.....Hepimiz ananımızın karnında öğrenmedi bilgisayarları.4-5 sene önce hadi bilemedik 6 sene önce ne biliyodunuz?Bilmemiş,bize danışmış.Onun yaptığı değil esas bizim yaptığımız ayıp.......BeğenmedimBeğenmedim

gökhan19
08-09-2007, 11:59   |  #11  
Yıllanmış Üye
997 mesaj
kamikaze
gökhan19
Borga-x
Bilmiş bilmiş davranmasaydınız kaçmazdı tabi.Ne var yani bilmiyorsa.....Hepimiz ananımızın karnında öğrenmedi bilgisayarları.4-5 sene önce hadi bilemedik 6 sene önce ne biliyodunuz?Bilmemiş,bize danışmış.Onun yaptığı değil esas bizim yaptığımız ayıp.......BeğenmedimBeğenmedim
O bilmemiş arkadaş vista ready boost belleğini nerden duymuş onu soruyoruz zaten.Bilmiyorsa bişey yok ama vista ready boost diye bi belleği nerden biliyor soru buSoruSoruSinsi

uGuR.uK
08-09-2007, 12:55   |  #12  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
Borga-x
estagfirullah be borga sana dememistimkiGöz kırpma
kamikaze tamam belki biras sert cıkmısız ama gokhan haklı yani, sorsaydı vista ready boost nedir gercekten bolemidir die, diil dorusu bu derdik....

kamikaze
08-09-2007, 13:02   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,441 mesaj
gökhan19
kamikaze
gökhan19
Borga-x
O bilmemiş arkadaş vista ready boost belleğini nerden duymuş onu soruyoruz zaten.Bilmiyorsa bişey yok ama vista ready boost diye bi belleği nerden biliyor soru buSoruSoruSinsi
Yine de dalga geçtiniz.....

gökhan19
08-09-2007, 13:11   |  #14  
Yıllanmış Üye
997 mesaj
kamikaze
gökhan19
kamikaze
gökhan19
Borga-x
Yine de dalga geçtiniz.....
Arkadaşım senin anlayış şeklin farklı olabilir.Mesajımı okursan dalga geçmiyorum niye diye sorguluyorum.

kamikaze
08-09-2007, 13:14   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,441 mesaj
gökhan19
Allah aşkına vista ready boost xpde çalışırmı.Hem vista ready boost diye bi bellek ürünü yok vista ready boost vistanın bi özelliği...Vista ready boostu yeni çıkan bi bellek ürünü sanıyosan git camdan atla..Gülüş
Bu yazdığın ne acaba?Hmph

gökhan19
08-09-2007, 13:34   |  #16  
Yıllanmış Üye
997 mesaj
kamikaze
gökhan19
Dalga geçmiyorumki.Eğer vista ready boostu yeni çıkan bi bellek ürünü sanıyosan hakikaten ya bilgisayar kullanma yada git camdan atla..Sinsi

kamikaze
08-09-2007, 13:54   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,441 mesaj
gökhan19
kamikaze
gökhan19
Dalga geçmiyorumki.Eğer vista ready boostu yeni çıkan bi bellek ürünü sanıyosan hakikaten ya bilgisayar kullanma yada git camdan atla..Sinsi
ÖlüÖlüÖlüÖlüÖlüÖlüÖlüKızgınKızgınKızgınKızgın

cihatullah
10-09-2007, 19:56   |  #18  
OP Yeni Üye
22 mesaj

çok bilmiş arkadaşlar bahsettiğim flash bellek hem bilmemem doğal ben 11 yaşındayım ve çoğunzdan daha çok bilgim var.Hem aranızdan kaçınız kendi laptopunun fanını değiştirir bir web sitesi olur.

Son Düzenleme: cihatullah ~ 10 Eylül 2007 19:58
cihatullah
10-09-2007, 20:04   |  #19  
OP Yeni Üye
22 mesaj

bilip bilmeden konuşun ve alay edin bu ancak size yakışır hem inanmayan http://kingston.com/windowsvista/ adresine girsin görecektir erkek olan çıksın da cevap versin üstelik siz burda birilerinin sorunlarını çözmek için burdasınız birde abi abla olacaksınız burda birkaç kişi dışında kimsede insanlık yok

gökhan19
10-09-2007, 20:31   |  #20  
Yıllanmış Üye
997 mesaj
cihatullah
çok bilmiş arkadaşlar bahsettiğim flash bellek hem bilmemem doğal ben 11 yaşındayım ve çoğunzdan daha çok bilgim var.Hem aranızdan kaçınız kendi laptopunun fanını değiştirir bir web sitesi olur.
1-Şuan bir blog sitem var ve bilgisayarımın fanını zartını zurtunu hep ben değiştiririm.
2-11 yaşında bilgisayar ve internetim olsa şuan bill gatesin koltuğunda ben otururdum.(heleki laptopum olacaktı)
3-Site adresini verip buyrun burda var diyosun.Peki o linkte olan şey nedir.
Vista ready boost uyumlu bir kingston flash disk.Eğer orda ram resmi gördün diye vista ready boost uyumlu ram var diyosan bırak bilgisayar falan kullanma veya burda millete bilmiyonuz deme.
4-Demekki sende h.....  yazdığımız olumsuz mesajları şıp diye okuyup anlayabildin.

Tekrar söylüyorum:Vista ready boost diye bi donanım yok ready boost vistada uyumlu flash diskleri ram olarak kullanma özelliği.SinsiSinsiSinsi
Seni adam yerine koyup burada cevap veriyoruz.Saygılı ol biraz.Olmazsan git çocuklarla süt içmene bak ondan sonra gel burda bizleri sorgula..

Son Düzenleme: gökhan19 ~ 11 Eylül 2007 11:08
blackhawkmilan31
11-09-2007, 00:53   |  #21  
Yıllanmış Üye
1,472 mesaj

Vista Ready Boost diye bir flash disk yok.Bu dediğimiz şey Vista'da bir teknolojinin adı.Ramlerin farkı daha hızlı veri alış-verişidir.O yüzden geçici hafızalar burada tutulurki o anda kullandığımız işlem daha hızlı gerçekleşsin d.Oradaki(linkte) flash diskte yazan anlamı ise Vista Ready Boost teknolojisini hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz yada özetle "bu flash diski kullanırsan daha çok performans alırsın çünkü bu diskin alış-veriş hızı, kapasitesi daha fazla"

Yani o diskte yazan şey seni yanıltmasın.Sen o diski alınca illaki ram niyetine kullanmayacaksın.Demek istediği eğer o teknolojiden yararlanacaksan bu diski almanı öneririm gibi birşey.Ve adı üstünde bu teknoloji Vista işletim sisteminde çalışıyor.XP'de çalışmaz.

Son Düzenleme: blackhawkmilan31 ~ 11 Eylül 2007 00:54