vista sidebar im calismuyo

HPQ-User
02-11-2007, 12:10   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

okan sormuş:
selamlar efendim benim sorunum nedenini bilmedigim sebebden dolayi vista sidebar calismuyo sag taraftaki bölümde sadece örnek ;saat olmasi gereken yerde saat biciminde cember ve cizgi var butun ayarlarina baktim hersey duzgun girip cikmadigim yer kalamdi ama sorunu bulamadim ikinci sorunum ise windows media player calismuyo cift tikladigim halde herhangi bir tepki vermiyo tekrar indirdim calismadi pc hic bir tepki vermiyo ama diger butun ozellikleriyle pc mi kullanabiliyorum sorunuma bir cozum bulursaniz allah razi olsun pc konusunda cok yeniyim daha ogrenmeye calisiyorum almanyaya yeni geldigim icin kitab dan falanda yardim alamuyorum simdiden cok tessekkur ederim

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
2ghz 2 gb ram grafik karti nvidia 8600 samsung marka laptop um var vista home preimerium isletim sistemi

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; de; rv:1.8.1.8) Gecko/20071008 Firefox/2.0.0.8

Dark Spirit Of The Silent
02-11-2007, 20:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
604 mesaj

ilk sorun için emin değilim ama sisteminizi onarmayı deneyebilirsiniz windows cd nizle yada sorun ilk çıktığı günden önceye sistem geri yükleme yapabilirsiniz 2. sorun içinse windows media player ı bir uninstaller programla kaldırın ve tekrar kurun ayrıca eğer pc nizde virüs falan varsada bundanda olabilir güncel bir antivirüs programıyla taratırsanız sorununuz çözülebilir ayrıca bilgisayarda oturum açtığınız hesabınızın admin rütbesinde olması lazım bunada dikkat ediniz bununlada çözülmesse formatla bütün sorunlarınızı çözebilirsiniz pek önermem ama bazen bi çözümü 10 adımda çözübiliyorsan formatla 1 yoldan çözebiliyoruz

sakin_insan
03-11-2007, 13:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
508 mesaj

aynı sorun benim bilgisayarımda da var sidebar+wmp11+ie7 çalışmıyor. tıkladığımda kendiliğinden kapanıyor.
çözüm yolunu çok aradım ama bulamadım. şu anda bu 3 programı da kullanmıyorum. onların yerine alternatif programlar kullanıyorum.

wmp11 ve ie7 nin VİSTA için kurulum programları microsoftun kendi sitesinde bile yok tekrar nasıl kuracağız bu programları?????

Dark Spirit Of The Silent
03-11-2007, 15:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
604 mesaj

wmp11 ve ie7 microsoft un sitesinden indirilebiliyo

muammerturkmen
04-11-2007, 03:06   |  #5  
Yıllanmış Üye
359 mesaj

ya o sidebardakiler küçük programcıklar ve sidebarda programcık istediğiniz yere konumlanan, onları kaldırın tekrar yükleyin olmadı sidebar dosyalarını vista cd sini kullanarak değiştirin onarma yapmayın değiştirme yapın yeter