Vista Updates Bat File

ilkeamasya
25-05-2009, 11:50   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

arkadaşlar vista'nın updateleri biliorsunuz ki çok. O bakımdan indireyim sonra bi bat dosyası hazırlar kurar kendisi sırayla dedim. Nette yaptığım araştırmalar sonucu birçok şey karşıma çıkmışsa da hepsi "yok dosya bulunamadı yok komut yanlış" die bir sürü hata verdi. En sonki dosyamda yazan şudur ki :

wusa.exe <C:\salla\New Folder\1_(3).msu> /quiet /
böle aynı şekilde birçok dosya daha aşağıya doğru uzanıyor.dosya aynen bu şekilde başlıyor ve aynen bu şekilde ( dosya değişik tabii) bitiyor. Bu işlerden anlayan ya da daha önce yapmış bir arkadaşım yardımcı olursa çok sevinirim.

Süleyman.
25-05-2009, 11:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Servis Pack 1'i indirin "setup" olarak. Bat filan yapmanıza gerek yok. Üzerine çift tıkladığınızda kurarsınız. Önemli olan güncellemelerin hemen hepsini barındırıyor. Geriye kalan kırıntı güncellemeleri de Windows Update'ten yaparsınız:

ilkeamasya
25-05-2009, 12:00   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

service pack 1 sistemimde zaten yüklü.benim istediğim diğer güncellemeleri windows update downloader'la indirip bir yere kaydetmek ve format sonrasında kolayca yükleyebilmek.her formattan sonra microsoftla muhattap olmak istemiyorum güncelleme konusunda.benim sorduğum şey bu bat file'in nasıl yazılması gerektiği???

Süleyman.
25-05-2009, 12:06   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
ilkeamasya
service pack 1 sistemimde zaten yüklü.benim istediğim diğer güncellemeleri windows update downloader'la indirip bir yere kaydetmek ve format sonrasında kolayca yükleyebilmek.her formattan sonra microsoftla muhattap olmak istemiyorum güncelleme konusunda.benim sorduğum şey bu bat file'in nasıl yazılması gerektiği???
Ben de onu diyorum zaten. Her neyse...

Mustafa@PC
25-05-2009, 15:30   |  #5  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Sp1'den sonra zaten fazla bir güncelleştirme kalmıyor,

Bekleyin Sp2 çıkıcak ;).