vista xp geçme sorunu

HPQ-User
06-03-2008, 01:48   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

cihan tanyeri sormuş:
ben vista olarak beko marka bilgisayar aldım ama ellerim kıralsaydıda almasaydım dıyorum cunku vista kurulu ve ben vıstadan memnun degılım cunku ben iş için aldım ben netcad geocat laica topcon programları kulanmak zorundayım iş için ve bu programları vista açmıyor bu yuzden xp ye gecmek ıstıyorum ama gecemıyor kullandıgınız sistem son surum oldugundan kurulamıyor dıyor bıos ayarlarını yapıyorum baslangıctanda yukleyemıyorum sızden rıcan allah rızası için yalvarıyorum artık beko bıle ılgılenmıyor benımle nolur bana yardım edın yoksa bılgısayarımı kıracam bunalıma gırdım artık doktor ıhtıyacı hıssetdıyorum o dercedeyım

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
çift çekirdek 1.6 1.024 ram 128 mb ekran kartı 120 gb hard disk

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2; Zango 10.3.36.0)

Banned
06-03-2008, 02:46   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

ilginçtir aynı cevabı dün başka bir beko kullanıcısına da verdim.

Sorun vista bootloderin kendisinden alt sisteme izin vermemesinden kaynaklanmaktadır.
sisteminize easyBCD programını indirip kurun. menage bootloader seçeneğinden uninstal the vista bootlderi seçip write mbr yi tıklayın. Artık vistayla son görüşmeniz formatta da  sizi engellemeyecek

Not Es-kaza: bu işlemi yaptıktan sonra vistaya geri dönmek isterseniz sistemi vista dvd ile açıp onarma seçeneğinden başlangıç anarmayı seçerek vistayı kullanılabilir hale getirebilirsiniz.