Vista'ya Windows 7 Teması

Erhan Tiryakioğlu
19-08-2009, 21:13   |  #1  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

ARKADAŞLAR YAKIN ZAMANDA WİNDOWS 7 DEN WİNDOWS VİSTAYA İNMEYİ DÜŞÜNÜYORUM VE WİNDOWS7 TEMASI ARIYORUM LÜTFEN BANA WİNDOWS 7 TEMASINI ATARMISINIZ KONUYA LİNKİNİ EKLEYİN LÜTFEN...

ismet35
19-08-2009, 21:23   |  #2  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj

Pek dönüşte temalarını kullanmayın derler ama ;

http://www.pcnet.com.tr/ayyas/vista-icin-windows-7-temasi/
(alttaki yorumlara da bakmanı öneririm)

http://www.maxicep.com/pc-yazili ... makyaji-188384.html

http://netbilge.blogcu.com/vista ... alari_33778411.html

https://www.chip.com.tr/forum/ViS ... -LUTFEN_t86711.html

Erhan Tiryakioğlu
19-08-2009, 21:53   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

KARDEŞİM SEN MERAK ETME BAYAA BİR STABİL ÇALIŞIYOR BİLGİSAYARIM VİSTA DA  ;)

tEŞEKKÜRLER

ismet35
19-08-2009, 21:54   |  #4  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
1,037 mesaj

rica ederim ;)

BeyazLotus
19-08-2009, 22:10   |  #5  
BeyazLotus avatarı
Yıllanmış Üye
180 mesaj

Erhan kardeş ben kendi Vistamda Win7 teması kullanıyorum. Hiçbir performans değişikliği yok. Ayrıca temayı yapan kişi çok iyi yapmış çünkü Win7 ile hiçbir fark olmuyor görev çubuğu filan aynı hep. Şimdi sana vereceğim temaların linki 2-3 hafta önce Chip'te yayımlanmıştı.  İşte link: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... ndirin_14059_4.html

İndirdiğin rar dosyasını aç. En aşağı tarafta Win7 for Vista yazan temalardan birini seç. Temalarını kurmak için verdiğim linkteki yazıyı oku.

Mustafa@PC
19-08-2009, 22:22   |  #6  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Erhan benden sana abi tavisyesi dönüştürme paketleri yükleme...

melen
19-08-2009, 22:43   |  #7  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj
Alıntı: Mustafa@PC  
Erhan benden sana abi tavisyesi dönüştürme paketleri yükleme...

Aynen öyle Erhan. Sistem DLL'leri ile oynuyor kaldırıken problem yaşanır. Şuradan indirşuradan adına bakarak, not al ve RAR.lı dosyalardan bul.

Mustafa@PC
19-08-2009, 22:45   |  #8  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Windows 7 den memnun kalmadın mı ?

BeyazLotus
19-08-2009, 23:39   |  #9  
BeyazLotus avatarı
Yıllanmış Üye
180 mesaj
Alıntı: HP-Tubos Melen  

Aynen öyle Erhan. Sistem DLL'leri ile oynuyor kaldırıken problem yaşanır. Şuradan indirşuradan adına bakarak, not al ve RAR.lı dosyalardan bul.
Ne dll dosyalarıyla oynaması ne dönüştürme paketi yaaa. siz neden bahsediyorsunuz. Erhan'a verdiğim linke bir baksaydınız böyle şeyler sölemezdiniz. Benim verdiğim paketler orjinal Vİsta temaları dosyalarıyla aynı. Vist'nın tema klasörüne kopyalıyorsunuz dosyaları(Hiçbir değiştirme yok). Sonra MAsaüstü-Sağ tık-Özellikler-Temalar yolunu izleyerek kopyaladığınız temayı seçiyorsunuz. Hiçbir dosya değişimi sistem ayarı olmuyor yav... Üstelik performansta aynı kalıyor. Çünkü bu temalar Vista temaları, Vista için optimizeler. Bişey biliyozda konuşuyoz burda...

OSMAN BAĞÇEVAN
20-08-2009, 00:49   |  #10  
Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: beyazlotus  
Ne dll dosyalarıyla oynaması ne dönüştürme paketi yaaa. siz neden bahsediyorsunuz. Erhan'a verdiğim linke bir baksaydınız böyle şeyler sölemezdiniz. Benim verdiğim paketler orjinal Vİsta temaları dosyalarıyla aynı. Vist'nın tema klasörüne kopyalıyorsunuz dosyaları(Hiçbir değiştirme yok). Sonra MAsaüstü-Sağ tık-Özellikler-Temalar yolunu izleyerek kopyaladığınız temayı seçiyorsunuz. Hiçbir dosya değişimi sistem ayarı olmuyor yav... Üstelik performansta aynı kalıyor. Çünkü bu temalar Vista temaları, Vista için optimizeler. Bişey biliyozda konuşuyoz burda...

bu anlattığın temayı merak ettim , acaba resim koyabilir misin  , bakalım benim windows 7 me benziyor mu  ?
   :   )

BeyazLotus
20-08-2009, 09:05   |  #11  
BeyazLotus avatarı
Yıllanmış Üye
180 mesaj

Osman ekran görüntüsü istemişsin. Senin için çektim görüntüleri:

ismet35
20-08-2009, 10:47   |  #12  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
1,037 mesaj

Ya biriniz diyor yapmayın,biriniz diyor bi sorun olmuyor :D
Ama aslında bende istiyorum bunu ama bi  yandan da denildiği için korkuyorum.. :)

Erhan Tiryakioğlu
20-08-2009, 14:40   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
Windows 7 den memnun kalmadın mı ?

Abi Hayır Kesinlikle Çok Memnunum Ama Bir Kaç Ay Sonra Sanırım 2 Saatte Bir Kapanmaya Başlıcakmış Sanırım Bu Yüzden Bizimde Windows 7 Görünümlü Vista Olsun Dedim Zaten Her Yerde Söylediğim Gibi Windows 7 den Stabil Sorunsuz Bir İşletim Sistemi Hiç Kullanmamıştım Yaklaşık 2 Aydır Kullanıyorum Tek Kelimeyle Süper Ve Benim Masaüstündeki Görev Çubuğundaki Yerde Bu Windows Kopyası Orjinal Değil Diyor Bende Niye Hak Yiyim Diyip Atlıcam...

Ayrıca Ben Windows Temasından Sonra Hiç Kaldırmıcam Kaldırmasam Bir ŞEy Olur mu ?

Mustafa Abi Hadi cevabını Bekliyorum...

Erhan Tiryakioğlu
20-08-2009, 14:43   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
Erhan kardeş ben kendi Vistamda Win7 teması kullanıyorum. Hiçbir performans değişikliği yok. Ayrıca temayı yapan kişi çok iyi yapmış çünkü Win7 ile hiçbir fark olmuyor görev çubuğu filan aynı hep. Şimdi sana vereceğim temaların linki 2-3 hafta önce Chip'te yayımlanmıştı.  İşte link: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... ndirin_14059_4.html

İndirdiğin rar dosyasını aç. En aşağı tarafta Win7 for Vista yazan temalardan birini seç. Temalarını kurmak için verdiğim linkteki yazıyı oku.

Çok Çok Teşekkürler Windows Vistaya Geçince Ve Mustafa Abimin Okeyini alınca Yükleyeceğim Çok Teşekkürler...

Erhan Tiryakioğlu
20-08-2009, 14:47   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
Alıntı: ismet35  
Ya biriniz diyor yapmayın,biriniz diyor bi sorun olmuyor :D
Ama aslında bende istiyorum bunu ama bi  yandan da denildiği için korkuyorum.. :)
Mustafa Abimiz Okeylerse Yükleyebilirsin denektir ;)

BeyazLotus
20-08-2009, 16:28   |  #16  
BeyazLotus avatarı
Yıllanmış Üye
180 mesaj

Kesinlikle güvenilir bir tema paketi bu verdiğim paket. Seçtiğin temanın dosyalarını kopyala-yapıştır metodu ile C:\Windows\Resources\Themes  klasörüne kopyalıyorsun. Sonra masaüstüne gelip sağ tıklayı Özellikleri açıyorsun. Tema seç seçeneğine giriyorsun. Açılan pencerede kopyaladığın temayı görebilirsin. Onu seçip tamama basınca sistemin Win7 gibi oluyor. Ekran görüntüsünü vermiştim önceki sayfada...

OSMAN BAĞÇEVAN
20-08-2009, 16:52   |  #17  
Denetmen
6,606 mesaj

teşekkür ederim öncelikle..

bende ekran görüntümü koyayım diyorum..yanlız yanlış algılama beni..ben sana benim masaüstüm daha güzel falan demiyorum..

ara da bence büyük bir  fark var demek istiyorum..

Alıntı: erhantiryakioglu  

Abi Hayır Kesinlikle Çok Memnunum Ama Bir Kaç Ay Sonra Sanırım 2 Saatte Bir Kapanmaya Başlıcakmış Sanırım Bu Yüzden Bizimde Windows 7 Görünümlü Vista Olsun Dedim Zaten Her Yerde Söylediğim Gibi Windows 7 den Stabil Sorunsuz Bir İşletim Sistemi Hiç Kullanmamıştım Yaklaşık 2 Aydır Kullanıyorum Tek Kelimeyle Süper Ve Benim Masaüstündeki Görev Çubuğundaki Yerde Bu Windows Kopyası Orjinal Değil Diyor Bende Niye Hak Yiyim Diyip Atlıcam...

Ayrıca Ben Windows Temasından Sonra Hiç Kaldırmıcam Kaldırmasam Bir ŞEy Olur mu ?

Mustafa Abi Hadi cevabını Bekliyorum...

windows 7 mi  vista mı  :
https://www.chip.com.tr/konu/Windows-7-performans-testi_10126.html

orada yazan bir cümle var   : Netice: Yedi hayret verici derecede hızlı

başlat- çalıştır- winver  : 

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 20 Ağustos 2009 17:00
Mustafa@PC
20-08-2009, 16:54   |  #18  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Vista'nın orjinal temalarını yükleyebilirsin Erhan ama benim uyardığım nokta dönüştürme paketleri(Vista da Windows 7 görünümü gibi...) bu paketler bazı sistem dll'leri ile kendilerinin yerini değiştiriyorlar. Daha sonra da bu dll'leri kullanan görünüm yada sistem ile ilgili bir program dll'yi çağırıp modifiyeli olanını bulunca ya program hata veriyor yada garip garip görüntü hataları ortaya çıkıyor. Diğer yandan Mart 2010'a kadar Windows 7'nin 2 saatte bir kapanması söz konusu değil Erhan biliyorsun değil mi ?

OSMAN BAĞÇEVAN
20-08-2009, 21:27   |  #19  
Denetmen
6,606 mesaj

windows 7 taklitlerinden sakının   : )

taklitlerini yapıcağınız yere orjinalini kurun  ,,  kendiniz için bir iyilik yapın artık  : )

BeyazLotus
20-08-2009, 21:32   |  #20  
BeyazLotus avatarı
Yıllanmış Üye
180 mesaj
Vista'nın orjinal temalarını yükleyebilirsin Erhan ama benim uyardığım nokta dönüştürme paketleri(Vista da Windows 7 görünümü gibi...) bu paketler bazı sistem dll'leri ile kendilerinin yerini değiştiriyorlar. Daha sonra da bu dll'leri kullanan görünüm yada sistem ile ilgili bir program dll'yi çağırıp modifiyeli olanını bulunca ya program hata veriyor yada garip garip görüntü hataları ortaya çıkıyor. Diğer yandan Mart 2010'a kadar Windows 7'nin 2 saatte bir kapanması söz konusu değil Erhan biliyorsun değil mi ?
Mustafa abi sana saygım var Ağzı kulaklarına varıyor. Dediğini bende kabul ediyorum ve bende öyle dönüşüm paketleri yüklemiyorum sistemime. daha hiç yüklemedim. Benim verdiğim linkteki temalar öyle dönüşüm paketleri değil. İşte birde kanıt:

Sadece yeni tema dosyasını ekliyoruz. Olay bu Masum

BeyazLotus
20-08-2009, 21:36   |  #21  
BeyazLotus avatarı
Yıllanmış Üye
180 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
windows 7 taklitlerinden sakının   : )

taklitlerini yapıcağınız yere orjinalini kurun  ,,  kendiniz için bir iyilik yapın artık  : )
Aslında benimde öyle yapasım var Kahkaha. Burda millete tema dağıttığıma bakma sen. Sadece Pc'ye format atmaya üşeniyom Dil çıkarıyor. Birde korsan kullanmak istemiyom. Ama Vistaya uygun bir yükseltme düşünmezlerse düşünürüz Torrenti....Tam olarak otursun bi düzenBeğendim.

melen
21-08-2009, 12:23   |  #22  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

Biz dönüştürme paketlerinden bahsediyoruz tabi ki de oynuyor tema DLL'leri ile. Temaları demiyoruz. Dönüştürme paketi yükleyin kaldırn bakalım noluyo.

farukdgn
21-08-2009, 12:54   |  #23  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,219 mesaj
sadece bu temayı rapidshare gibi servislerden birisine upload edip linkini verirmisin? internet kotalı da tüm paketi indiremem. bi de windows 7 logon screen, boot screen, wallpaper gibi şeyler varsa onları da upload edermisn?

Son Düzenleme: farukdgn ~ 21 Ağustos 2009 12:58
BeyazLotus
21-08-2009, 23:34   |  #24  
BeyazLotus avatarı
Yıllanmış Üye
180 mesaj

Faruk kardeş, İstediğin Temadan 2 tane var. Ben ikisi arasında fark bulamadım ama yinede vereyim sana ikisini. 2mb dosya boyutu var. Ağzı kulaklarına varıyor
İşte link: http://rapidshare.com/files/269956451/Win7_temasae_.rar.html
 Temaları kopyalıyacağın klasör ve son durum resimdeki gibi olacak: 

Bu işlemden sonra normal tema değiştirme ekranından temanı kullanabilirsin. Haydi hayırlı olsun Alkış. Bu arada verdiğim dosyalardaki readme yazılarında kayıt defterine bir girdi girmeni anlatıyor. Eğer görev çubuğundaki görevlerin normal vistadaki gibi uzun olmasını (resimdeki gibi) istersen hiç kayıt defterine dokunma. Ama görev görünümü kısalsın dersen orda yazanı uygula. Eğer bir yardıma ihtiyacın olursa bana mesaj atabilirsin. Çünkü bu olayı yaşadım Cool 
Ayrıca şunu belirteyim. Bende Win7 logon boot screen gibi wallpaperlar yok. O yüzden onları ekleyemedim. Kusura bakma.Masum

Son Düzenleme: BeyazLotus ~ 22 Ağustos 2009 10:11
farukdgn
22-08-2009, 10:41   |  #25  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,219 mesaj

teşekkürler