vista yı başka bir hdd'ye geçirmek ?

Boracalin
16-09-2009, 00:32   |  #1  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

Arkadaşlar herkese selamlar... 

Benim şöyle bir sorum olacak. Bende ki laptobun hdd 80 gb... Dolayısı ile artık yeterli gelmiyor. 160 gb'lık bir hdd alacağım ancaaaak...

Şu an vista sp2 ultimate kullanıyorum ve memnunum... Yeni hdd'de bunu nasıl kullanmaya devam edebilirim? Acronis True İmage tarzı bir prg. ile mi yaparım ? <
(çünkü sp1-sp2 ve bilumum güncelleştirme çok sıkıcı oluyor... )
Bu arada konu daha önce verildi ise çok özür çünkü göremedim... yardımlarınız için teşekkürler şimdiden...

ufuk_35
16-09-2009, 00:49   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
800 mesaj

Pek tavsiye etmiyorum çok sağlıklı bir işlem değil ancak true image ile yapabilirsiniz dediğinizi. Bi usb sabit diske kalıp oluşturup hdd yi değiştirip geri yüklersiniz true image bootable media ile. İşlem bitince 5 aşamalı chkdsk yaptırmayı unutmayın. Her sürücüde sağ tık/ özellikler/ araçlar/ şimdi denetle/ ikisini işaretleyip disk denetimini zamanla /Yeniden başlat / çay kahve arası.

Son Düzenleme: ufuk_35 ~ 16 Eylül 2009 00:52
OnlyMann
16-09-2009, 00:56   |  #3  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

hocam norton ghost ile imajı oluşturup (disk/partition olarak) alıp yeni diske yükleyin ancak disk boyutu 80 olacaktır. kalan kısmı da disk yönetiminden diske katabilirsiniz. dediğiniz gibi sürücü vs işlemlerle de uğraşmamış olursunuz. tek şart diski aynı makinada kullanmanızdır (sürücü sorununu yaşamamak için).
izlenecek yol şu şekilde;
1-ghost yüklü cd ile makinayı açıp imajı oluşturacaksınız.
2-yeni diski takıp makinayı yine cd ile açacaksınız
3-oluşturduğunuz imajı yeni diske yükleyeceksiniz. 30-40 dak içinde makinanız yeni diski ile kullanıma hazır olacaktır.