vista yuklu bilgisayara xp kurmak

HPQ-User
16-02-2009, 23:13   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mehmet01dndr sormuş:
bilgisayarımda orjinal vita yuklu ama dvd si mevcut değil aldıgımda kopyalamalara önlem olarak dvd verilmediğini sölediler yaklaşık 10 aydır kullanıyorum pc yi . sormak istediğim ben bilgisayarıma xp de kurmak istiyorum çunku vista çoğu programı çalıştırmıyor.bilgisayarımın açılışta xp yada vista çalıştıracagına ben karar vermek istiyorum. ama vistanın yuklu oldugu pc ye xp kurulamıyormuş . bunun için önce vistayı silip xp kurduktan sonra vistayı kurmamız gerekiyormuş bende vista dvd si de driverde yok. şu anda kurulu orjinal vistay kaybetmeden nasıl xp kurulabilir? yeni bir sabit disk daha almam gerekir mi? alternatif yolları  varsa yardımlarınızı bekliyorum

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
>>> System Summary <<<

< Mainboard : ECS Nettle2

< Chipset : nVidia 6100V

< Processor : AMD Athlon 64 X2 5000+ @ 2600 MHz

< Physical Memory : 1024 MB (2 x 512 DDR2-SDRAM )

< Video Card : ATI Radeon HD 2400

< Hard Disk : ST332082 (320 GB)

< DVD-Rom Drive : HL-DT-ST DVD-RW GSA-H60L SCSI CdRom Device

< Monitor Type : Hewlett Packard HP w1907 - 19 inches

< Operating System : Windows Vista (TM) Home Premium Home Edition 6.00.6000

< DirectX : Version 10.00

< Windows Performance Index : 3.7

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0;  Embedded Web Browser from: http://bsalsa.com/; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

zxsel
16-02-2009, 23:47   |  #2  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
903 mesaj

1.orjınal dıye bırsey yoktur cunk u mecbursun 6 ay sonra  format atman gerekecek  bır cafeden  vısta cd sı bul yada arkadslarından 2.cisi harddısk alman gerek yok  ugras bıraz bulursun cozumu benım loptoptada vısta yukluydu ben  ugrastım caktım xp yı hemde sorunsuzca ancak bıosu bıraz kurcalan gerekebılır  xp yuklerken  pc donup yukleme yapmayabılır denetlıyıclerı kapat bende oyle olmustu...

erdem barış
17-02-2009, 17:33   |  #3  
erdem barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,312 mesaj

kopya korumaya karşı dvd verilmiyo diye bişey ilk defa duyuyorum bilgisayarın toplama olarak almadıysan eğer ,yani hazır pc ise müzteri hizmetlerini ara durumu anlat yeni dvd yi  kargo ücretini ödemen koşuluyla gönderecektir.xp ye filan geçme 1 gb ram al vistayı rahatlıkla kullanırsın bilgisayarın o kadar da kötü değil başkalarının vistayı kötülemelerini umursama vista şu an en iyi işletim sistemidir