vista yükseltme

HPQ-User
26-10-2009, 09:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kerem sormuş:
Vista sorun yaşatıyor. Windows 7 geçmek istedim. Öncelikle Microsoft sitesinde yayınlanan uyumluluk proğramını indirip test ettim.Sistem ve çalışan tüm proğramlar uyumlu . İki Yükleme
seçeneği önerdi. Yükseltme ve temiz kurulum. Vista çalışır durumda iken yükseltme seçeneğini denedim. Asus sürücü DVD.sini istedi. Vista ile gelen orjinal sürücü DVD.sini taktım. Hatalı diyerek kabul etmedi. Bilgisayarı Windows 7 DVD.sini takarak DVD. den başlattım. Temiz kurulumu seçtim.  Vista dosyalarını OLD diye klasör açarak yedekledi ve kuruluma başladı Bir süre sonra yine Sürücü DVD.si istedi kuramadım.Asus sitesine bağlanarak çözüm aradım bulamadım. Ne yapabilirim ?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
işletim sistemi : vista home premium
pc türü           : Notebuk dizüstü
Markası          : Asus
Modeli            : F3sg
Rem              : 2 gb
Hdd               : 250
Hız                : 800

İnternet Tarayıcı: Opera/9.80 (Windows NT 6.0; U; tr) Presto/2.2.15 Version/10.00

Süleyman.
26-10-2009, 09:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Konuyu inceleyin: https://www.chip.com.tr/blog/sule ... -7-kurmak_3674.html

1. Eğer Windows 7'yi OEM veya kutulu olarak satın aldıysanız, yükseltme seçeneğini zaten kullanmayacaksınız.
2. Zaten Vista'nın kurulu olduğu disk bölümüne kurarsanız Windows 7'yi, eski işletim sistemi olan Vista, Windows.old klasöründe dosya olarak tutulur. Dilerseniz bunu daha sonra silebilirsiniz.
3. Hangi sürücü DVD'sini istedi ve ne gibi bir hata verdi?