Vistada Bağlantı Sorunu.

mustafa keser
24-06-2009, 11:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba.

Ben Vista kullanıcısıyım. Bir modemden ethernet yoluyla direk internet bağlantısı aldığımda internete sorunsuz bağlanabiliyorum. İş yerinde internet benim bigisayarımda Xp işletim sistemi kullanan bir bilgisayar üzerinden geliyor. Yaklaşık üç gün önceye kadar bu yolla internete bağlanabiliyordum fakat dünden beri ağ bağlantılarında Unidentified Network yada Türkçesi ile Tanımlanamayan Ağ Bağlantısı sorunu çıkmaya başladı. İnternete bağlanamıyorum. Ne yaptıysam sorunu gideremedim. Acaba bana yardımcı olabilecek birileri var mı?

Teşekkür ederim.

mustafa keser
24-06-2009, 15:09   |  #2  
OP Taze Üye
2 mesaj
corpixx
Baglantıyı Devre Dışı bırak.. Sonra GEri Etkinleştir. Bende böyle düzeliyor. Üstüne birde sorunu tanımla yapıyorum.X  Kırmızı ile işaretlenmiş Çarpı işaretine tıklıyorum.. Sorunu tanımlarken baglanıyor.
Bazen öyle oluyor.
bunları denedim ama hiçbir işe yaramadı dhcp gibi bir olay var sorun ondan sanırım. makina ip alamıyor. çeşitli çözümler var nette ama çoğu ya yalnış yada işe yaramıyor.

burkyua_06
25-06-2009, 00:20   |  #3  
Yeni Üye
31 mesaj
mustafa keser
bunları denedim ama hiçbir işe yaramadı dhcp gibi bir olay var sorun ondan sanırım. makina ip alamıyor. çeşitli çözümler var nette ama çoğu ya yalnış yada işe yaramıyor.
aynı sorundan bende muzdaribim ne denediysem olmadı.. sanırım son çare olarak format atıcam...

isosonsuz
21-08-2009, 14:43   |  #4  
Taze Üye
4 mesaj

Eger dogru anladıysam aynı sorun bende de vardı.bi kac gündürinternette yazılanları denememe rağmen sorunu cozemedim.Ancak dahasonra anti-virüs programımı silip bilgisayarı yeniden baslattığımdasorunun ortadan kalktığını gördüm.Bence sende bi dene belki işeyarar.Bu arada ben mcafee yi kullanıyodum.