vistada donma sorunu

ersen4490
15-07-2009, 08:40   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
42 mesaj

arkadaşlar benim pcde orjinal vista home premium  yüklü dün sp2 güncellemesini yükledi otomatik olarak
herşek düzgün bir şekilde yüklendi ama sabahına pc yi açtim açtikdan bir süre sonra donup kaldı birkaçkez resetledim ama hala donma yapıyo mavi ekran çıksa sorun var diyeceğim ama sadece donuyo
çözümü bilen varsa yardımcı olsun lütfen

Kapalı Hesap (34907)
15-07-2009, 08:52   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Arkadaşım Vistanızdaki Donma sebebi vista sp 2 uyumsuz donanım yazılımı olabilir., son yapmış olduğunuz değişiklikleri göz önünde bulundurarak yeniden uyumsuz proğramı.bulabilirsiniz  denetim masası sorun raporları ve çözümlerini kullanınız.,çözüm bulamadı iseniz sistem geriyüklemeden son çalışan uygun geri yükleme noktasını yeniden yükleme yapınız.

ersen4490
15-07-2009, 10:21   |  #3  
OP Yeni Üye
42 mesaj

kardeşim dediğinin ne alakası var anlamadım sp2 uyumsuzsa adamlar neden çıkarsın
bu arada bütün driverlerim güncel donanım sorunu nasıl oluyor detaylı bir şekilde anlatın lütfen
cevap için tşk

zrgnlr04
15-07-2009, 10:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
977 mesaj

sp2 uyumsuzluğu demiyor zaten arkadaş da.Sizde kurulu olan donanım + programlar vs ile (Vista+SP2)işletim sisteminiz  arasında ki olası uyumsuzlukdan söz ediyor.Bence de doğru teşhis.Tabii donmanın nedenleri çok muhtelif de olabilir.http://doctus.org/showthread.php?t=35944
Google a :diye yaz arat.Bu mesajı cafeden veya komşudan yazıyorsun dur herhalde?
Hemen şunuda söyliyeyim,ben xp yi aylar önce oto.günc. temelli kapattım(gerçi MS bunu sadece xp kullanıcılarına yapıyormuş,bıktırıp lanet ettirip, vistaya geçsinler,vista satın alsınlar diye,satişlar durduğu için) ve böyle çok rahatım.Kapatmadan önce her güncellemeden sonra benim bilg. da senin dediğin gibi zırt pırt donuyordu ve tek çare format atmak idi.Bimem kaçıncı formatdan sonra temelli oto.gün. kapattım.Şimdilerde donma olayı yok artık.http://forum.donanimhaber.com/m_ ... y_//tm.htm#22860963
https://www.chip.com.tr/forum/ViSTADA-DONMA-SORUNU_t60616.html
Bence takılmalarının sebebei sanal bellektendir vistada bu sorun çok oluyor. Bir sanal belleği kapatmayı denermisin
bilgisayarım sağklik özellikler gelişmişl sistem ayarları oradanda gelişmişl performans oradanda sanal belleği bir kapatmayı deneyiniz
dikkat et bu çok önemli.

Son Düzenleme: zrgnlr04 ~ 15 Temmuz 2009 10:49
karamazov74
15-07-2009, 15:51   |  #5  
Yıllanmış Üye
149 mesaj

arkadaşım bu sorun sp2 yükledikten sonra bendede olmustu ama bu açılışta donma olayı fazla uzun sürmedi birkaç gün sonra kendiliğinden çözüldü.Bence bu durum Pcnin SP2ye uyum sürecinden kaynaklanıyor .Eğer Kullandığın Office programı orjinal ya da korsan tam sürüm ise Windows Update'deki Office güncelleştirmelerini yüklemen bu sorunun bir daha olmamasını sağlyacaktır.Çünkü Vista yazılımının tüm sürümlerinde Office programına ait güncellemeler yapılmassa Vista Office içindeki word,excel,powerpoint... gibi programların exe.lerini güvenlik açığı olarak görüyor ve bu da bircok sorunu beraberinde getiriyor.Senin sorununun aynısını bende yaşadım ve sorun office programını güncellemem sonrasında çözüldü..Birde bunu denemeni tavsiye ederim

ersen4490
16-07-2009, 17:10   |  #6  
OP Yeni Üye
42 mesaj

arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler şunu belirteyim özellikle photoshop programını kullandığım zaman donma takılma olayı oluyor programı silip tekrar yüklemeyi deneyeceğim artık olmazsa format atarım
arkadaşlar bi sorum olacak bu windows 7 nin beta sürümü standart windows gibi işlev yapıyormu yoksa sınırlımı yani programlar kullanılabilirmi oyun oynamak istesek  onu yükleyen veya deneyen arkadaşlar varsa bilgi verebilirmi cevabınızı bekliyorum

Süleyman.
17-07-2009, 02:56   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Alıntı: ersen4490  
arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler şunu belirteyim özellikle photoshop programını kullandığım zaman donma takılma olayı oluyor programı silip tekrar yüklemeyi deneyeceğim artık olmazsa format atarım
arkadaşlar bi sorum olacak bu windows 7 nin beta sürümü standart windows gibi işlev yapıyormu yoksa sınırlımı yani programlar kullanılabilirmi oyun oynamak istesek  onu yükleyen veya deneyen arkadaşlar varsa bilgi verebilirmi cevabınızı
Beta değil de RC sürümünü deneyebilirsiniz; ücretsiz, Mart 2010'a kadar. Ya da sızmak üzere olan RTM sürümünü deneyebilirsiniz ama o iş biraz netameli. Herhangi bir kısıtlama yok.

https://www.chip.com.tr/konu/Wind ... -indirin_12465.html

ersen4490
17-07-2009, 09:33   |  #8  
OP Yeni Üye
42 mesaj

ya birşey soracam ben 2 gün önce indirdim windows 7 yi ama hangi sürümü olduğunu bilmiyorum heralde büyük ihtimalle rc sürümüdür bi bilgi verseniz betayla rc nin indirme yerleri aynımı yoksa farklımı

Adanalı.
17-07-2009, 09:39   |  #9  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Zaten Beta artık 2 satte bir kendini kapatıyor. Microsoft'un sitesinde bulamazsınız. Windows 7'yi yüklerken de lisans metninin üstünde yazar Beta mı Release Candicate mi olduğunu.