vistada ekran problemi

ozankalender
06-04-2008, 14:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

arkadaslar bu forumu herkez cok öneriyor.hepınıze tesekkur edrım sımdıden.

ben bilgisayarıma vista ultimate yükledim. hersey cok guzel. vıstadan su an cok memnunum.
bılgısyarımda vıstayı kaldıracak gucte. ama sorunum var. vısta acılısında hosgeldınız yazısına gelmeden ekran sınyal gelmıyor yazıyor. bazen o yazı gelıyo bıraz beklıyınce acılıyo bazende hıc acılmıyor.

ekran kartım 512 mb ati hd 2400 pro sorun olması ımkansız cunku daha once 128 mb ekran kartıyla boyle bır sorun yasamamıstım. ama solede bısı var. ekran kartının drıverını devre dısı bırakınca normal acılıo. ama tanıtınca bole sorun yapıyor. 3-4 tane drıver denedım sonuc alamadım yardım edebılırsenız cok sevınırım.

Banned
06-04-2008, 15:10   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Yinede sorun sürücüdedir. Muhtemelen pc açılışta ekran kartının sürücüsünü önbelleğeyüklerken hata oluyor buda ekran kartının görüntü vermesini kesiyorudur. Ati geçen hafta hotfix_vista32_8-471-1-1-080324b-61161 sürümlü driver yayınladı ve olukça proplemsiz çalışıyor onu indirip kurmanızı öneririm. Yok kurdum sorun devam ediyor diyorsanız çakışma oluyordur. Tüm sürücüleri kaldırıp ekran katından başlayarak tekrar kurun.Tv kartı varsa onu hem en son kurun hemde kurmadan önce proplem olup olmadığpğını gözlemleyin.

Son Düzenleme: khramn ~ 06 Nisan 2008 15:25
ozankalender
06-04-2008, 20:16   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

cevabın için tesekkur ederım. tv kartı var su an onu soktum ama gene yaptı aynı sorunu sımdıde dedıgın drıverı ındırıyorum senı bu konuda bılgılendırırım.