vistada network sorunu

eolos
11-11-2007, 20:32   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,036 mesaj

arkadaslar benim soyle bir problemim var şimdi ben neti yerel bir ağdan alıyorum (çünki burda adsl yok ) dagıtıcımız neti dağıtmak için windows firewall client menagement kullanıyor yani bizim bilgisayarlarımıza bu programlar yüklü şimdi benim problemim şu xp kullanan bilgisayarlarda sorun yok ama iş benim bilgisayara yani vistaya gelince program sorun cıkartıyor nete bazen giremiyorum nete girdiğim zamanda msn açılmıyor bunun nedeni nedir nasıl düzelir

2. problem bu program bilgisayarıa yüklendikten sonra güncelleme yapamıyorum sanırım dns kaynaklı bir problem bunu nasıl çözebilirim

ilginiz için şimdiden tesekkur ederim

Son Düzenleme: eolos ~ 11 Kasım 2007 20:35
black_flood
12-11-2007, 09:42   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

senin dediğin isa server yazılımı.bu yazılımın vista ile uyumlu olması lazım önceliklen bun içinde yama çıktımı henüz bilmiyorum ama o yama yapılıp veri tabanı isanın değişmedikçe vista ile stabil çalışamaz.diğer bir konu ise sistemadmini tarafından msn engellenmiştir.dışarıdan yabancı bir pc yada laptop networke dahil olunca engelleyip atıyordur.yada dediğim gibi isa clientin vista uyumsuluğu yüzünden bu sorunu yaşıyorsundur.