vistada yerel ağ bağlantısı

HPQ-User
21-10-2009, 12:40   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

aygül sormuş:
dizüstümün orginal işletim sistemi olan vista home edition kurulu. bütün driverların yüklü olmasına ve ayarlarının tam olmasına rağmen kablosuz ağda bağlandığımda sorunla karşılaşmıyorum ancak kablolu bağlandığımda bağlı görünmesine rağmen explorer sayfalarımı acamıyor ınternet gerektiren programlarımı kullanamıyorum. internet bağlı değil hatası veriyor. vista dışında hiçbir işletim sisteminde bu hatayla karşılaşmıyor, bir sorun yaşamıyorum. ayarların elle ve otomatik olmasına da dikkat et ettim fakat sorun çözülmedi. teşekkür ederim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
160 gb harddisk
256 mb ekran kartı ati
2.0 ghz dual 2 core işlemci
dizüstü bilgisayar
exper model

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.14) Gecko/2009082707 Firefox/3.0.14

OnlyMann
21-10-2009, 13:03   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

öncelikle dikkat etmeniz gereken kablosuz ve kablolu bağlantıların aynı anda olmamasıdır. vista açılışı zaman aldığı için öncelikle kabloluya ip veriyor ve kablosuzun algılanması gecikiyor. bu durumda ip farklı bloklardan veriliyor. yapmanız gereken sağ alt köşedeki ağ bağlantıları üzerinde sağ tuşa basıp Tanıla/onar yapmaktır. 

Güvenlik yazılımlarınızda da gerekli izinleri verdiğiniz zaman sorununuz kalmayacaktır.