vıstadan xp ye

gülşah gürkan
15-03-2008, 21:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

arkadaslar laptop umun orjınal yazılımı vısta xp yuklemek ıstıyorum garantısı devam etmekte oldugu ıçın suphelerım var acaba garantısı bozulur mu net bılgısı olanların cvplarını beklıyorum tesekkurler

yufi49
16-03-2008, 08:57   |  #2  
Taze Üye
10 mesaj

hayır garantisi hakkında hiçbir sorun çıkmaz. Ama siz laptopun parçalarını açarsanız garanti kapsamı dışına girer.
format veya benzeri şeylerden dolayı garanti sorun olmaz.

Kapalı Hesap (34907)
16-03-2008, 10:27   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Arkadaşım garanti oem parçalar için verilir yazılım için ise windows garanti verir.
Bu laptopta vista çalışır demiş,vista kurmuş kullanıcıya çalışır durumda teslim etmiş,siz yaılımı xp veya bir başka yazılım kurmanız engel değildir.engel olan tek şey kurmak istediğiniz yazılımın donanım sürücülerini doğru kurmandır.
Uzun ve zahmetli bir yol boş ver,sen vistaya devam et niçin vistadan xp ye geçiyorsun anlayamadım,genel de xp den vistaya geçiş olur yani yükseltme yapılır sen alçaltma yapıyorsun yapma derim vistada çalışmayan oyun,proğram kalmayacak yakında.Vistaya devam derim...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (67149) ~ 16 Mart 2008 10:28
silenceandsilence
16-03-2008, 14:25   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

Belki yeri değil ama vistadan xp ye dönmek isteyen bir arkadaşa denk geldim. Ben de dizüstüne baktım vistayı tekrardan kurdum ama o dizüstüyle gelen hiç bir 3. parti yazılımları kurmadım. Bilgisayar baya güzel çalışıyordu. Arkadaş o programları kurdu. Office 2007 kurduktan sonra başlat menüsünü bile açamadım. Cidden o dizüstülerin yanında gelen programlar belki bir işe yarıyordur ama çoğu boş bilgisayarı yavaşlatmaktan başka hiç bir işe yaramıyorlar. Bizim bilgisayar öyle cok hızlı değil bunu ve daha performanslı bir dizüstünü kullanan birisi bile benim bilgiayar niye yavaş dedi. Tamam bilgisayar donanımı hız için önemli de gerekli gereksiz her programı kurup bilgisayarı şişirince vista ne yapsın. O bilgisayar tabi ki yavaşlar.

Son Düzenleme: silenceandsilence ~ 16 Mart 2008 14:28
yufi49
18-03-2008, 19:00   |  #5  
Taze Üye
10 mesaj

ARKADAŞLAR BENDE AYNI DERDİ ÇEKTİĞİMDEN BİLİYORUM VE HALA ÇEKİYORUM ARKADAŞLAR DRİVERLAR hep sorun oluyo mesela ben vista dan xp ye geçemiyorum bütün yolları denedim ama olmuyor..........